ברק על אירן: אם סנקציות לא יועילו, צריך פעולה צבאית

במהלך כנס הרצליה התייחס שר הביטחון אהוד ברק לאופציה של תקיפה צבאית באירן. "היום בניגוד לעבר קיימת הבנה עולמית נרחבת, שחיוני למנוע את אירן מלהפוך לגרעינית ושאין להוריד שום אופציה מהשולחן", הדגיש ברק ושיגר מסר מאיים גם לעבר חיזבאללה

שר הביטחון אהוד ברק ממשיך לשגר איומים לעבר טהרן: במהלך נאומו הערב בכנס הרצליה הבהיר ברק כי חייבים למנוע מאירן להפוך לגרעינית - לפני שיהיה מאוחר מדי.

ברק נשא דברים במהלך הכנס המתקיים במרכז הבינתחומי בהרצליה. במהלך נאומו התייחס לחשש מהתפתחות תכנית הגרעין האירני: "היום בניגוד לעבר קיימת הבנה עולמית נרחבת, שחיוני למנוע את אירן מלהפוך לגרעינית ושאין להוריד שום אופציה מהשולחן"

"קיימת הבנה עולמית שאם הסנקציות לא יועילו צריך לנקוט בפעולה צבאית", הדגיש ברק. בנוסף הסביר כי האירנים טומנים הכל עמוק באדמה, וגם אם תהיה התקדמות איטית, בנקודה מסוימת גם אם נרצה לפעול לא נהיה מספיק יעילים - ולכן צריך לפעול בדחיפות.

אם חיזבאללה יתקוף - היעד יהיה לבנון

בנוסף התייחס ברק בצורה יוצאת דופן להתחמשות חיזבאללה בלבנון. הוא הזהיר כי במקרה של התלקחות מול חיזבאללה, ישראל תפגע בתשתיות לאומיות לבנוניות, והיעד לא יהיה כמו במלחמת לבנון השנייה ארגון חיזבאללה, אלא המדינה הלבנונית.

בנוסף קרא ברק למנהיגי הרשות הפלסטינית לשוב לזולחן הדיונים ולמשא ומתן מול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת