יעלון: "בפיצוץ באירן הושמדו טילים נגד ארה"ב"

השר לנושאים אסטרטגיים חושף מידע חדש אודות היקף הפגיעה בבסיס הטילים האירני לפני כחודשיים, ממנו עולה כי בפיצוץ הושמדו טילים לטווח של 10,000 ק"מ שהיו מיועדים לפגוע בארה"ב. בנושא אירן אמר יעלון כי ניתן לפגוע בכל המתקנים הקיימים

הפיצוץ באירן, ארכיון (חדשות 2)

אין מתקן אירני שלא ניתן לפגוע בו צבאית, כך אומר היום השר לעניינים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון. בדברים שאמר בכנס הרצליה, חשף השר מידע חדש אודות הפיצוץ בבסיס הטילים האירני, שאירע לפני כחודשיים, וסיפר כי הוא פגע במערכות פיתוח טילים לטווח ארוך, שהיו מיועדים ללחימה מול ארצות הברית.

לטענתו, הפיצוץ שהיה בבסיס הטילים פגע במערכת שפיתחו האירנים לטילים לטווח של 10,000 קילומטרים. בפיצוץ, שאירע במפעל פלדה בעיר יאזד, נהרגו שבעה בני אדם ו-12 נוספים נפצעו. על פי דיווחים של מקורות מודיעין אמריקנים וישראלים, הפיצוץ גרם לנזק משמעותי לתוכנית הטילים של אירן.

"כל מתקן אירני הוא בר פגיעה", יעלון (חדשות 2)
יעלון הדגיש כי האופציה הצבאית מהווה פיתרון מול המתקנים באירן, במידה שתתקבל החלטה לתקוף. "במערב יש יכולות לתקוף, אבל כל עוד באירן לא משוכנעים שיש את הנחישות להוציא את זה לפועל, הם ימשיכו במניפולציות שלהם", אמר יעלון והוסיף כי "כל מתקן שמוגן בידי בן אנוש, בן אנוש יודע לחדור אותו. אפשר לפגוע צבאית בכל המתקנים באירן, ואני אומר את זה מניסיוני כרמטכ"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת