מחבוש על תנאי לקצין שירה פגזים סמוך לרמטכ"ל גנץ

בתרגיל שהיה בדרום הארץ לפני כחודש וחצי נורו פגזים לעבר שטח בו שהו הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ וקצינים בכירים נוספים. כעת, נשפט קצין התותחנים שהיה מעורב בתקרית ל-21 ימי מחבוש על תנאי. מתחקיר עולה כי הסיבה לתקלה הייתה סטייה שלא תוקנה בכוונת התותח

הרמטכ"ל לא נפגע בתקרית (דו"צ)

לפני כחודש וחצי במהלך תרגיל חטיבתי בדרום הארץ, נורו ונחתו שני פגזים לשטח בו שהה הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ וקצינים בכירים נוספים. עיתון "ישראל היום" מדווח כי בצה"ל הוחלט להעניש את מפקד הצוות בחיל התותחנים שהיה מעורב בתקרית והטילו עליו עונש של 21 ימי מחבוש על תנאי.

האירוע התרחש ב-30 בנובמבר 2011, ובמהלכו נורו שני פגזים בקוטר 155 מ"מ בירי ארטילרי תלול מסלול של שני צוותים שחרג ממסגרת מגבלות הבטיחות של התרגיל. בשטח אליו נורו הפגזים נכחו עשרות מפקדים ולוחמים רבים, בהם בין היתר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, אלוף פיקוד המרכז אבי מזרחי ומפקד זרוע היבשה אלוף סמי תורג'מן .

בתחקיר שנעשה לאחר האירוע התברר כי לפני הירי אירעה תקלה בכוונת התותח והסטייה שלאחריה לא תוקנה. האירוע, בו לא היו נפגעים, נחשב לחריג מאוד.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מתחקיר האירוע עולה כי מפקד צוות התותחנים הנ"ל שגה. על כן, זה נענש ב-21 ימי מחבוש על תנאי והצוות טופל פיקודית".

תקרית בטיחות חמורה: 2 פגזים התפוצצו ליד קצינים בכירים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת