מחבל ששוחרר בעסקת שליט - נעצר שוב

כוח צה"ל עצר הבוקר את איימן איסמאיל א-שראוונה, פעיל חמאס ששוחרר במסגרת עסקת שליט. ב-2002 נידון א-שראוונה למאסר עולם לאחר שהורשע בניסיון רצח, אך שוחרר במסגרת העסקה לפני שלושה חודשים

פעיל ששוחרר נעצר שוב. צילום ארכיון (דו"צ)

לא הספיק ליהנות מהחופש? כוח של חטיבת גולני עצר הבוקר בעיירה דורה סמוך לחברון את השייח' איימן איסמאיל א-שראוונה (38), פעיל חמאס ששוחרר במסגרת עסקת שליט.

עדי ראייה ששוחחו עם כלי תקשורת של חמאס, כוחות צה"ל הקיפו את ביתו של א-שראוונה, הוציאו את בני משפחתו מן הבית ולאחר מכן עצרו אותו. בשנת 2002 נידון א-שראוונה ל-38 שנות מאסר לאחר שהורשע בניסיון רצח, חברות בארגון טרור וייצור אמל"ח, אך שוחרר במסגרת עסקת שליט לפני כשלושה חודשים. הבוקר, כך על פי הדיווח, הוא נעצר שוב.

ראש המועצה המחוקקת - לחצי שנה בכלא

בנוסף דווח כי נעצר בכיר נוסף בחמאס, מוחמד א-סייד (50), בג'נין. לטענת הפלסטינים מדובר במרצה באוניברסיטת אל-קודס בעיר. תחילה, כפי שאמרו עדי ראייה, תוחקר א-סייד במקום - ולאחר מכן נלקח לחקירה.

לפני שבוע וחצי נעצר ראש המועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם חמאס, עזיז א-דוויק, במחסום צה"ל סמוך לירושלים. א-דוויק, ששוחרר בשנה שעברה מהכלא בישראל, נעצר פעם נוספת בחשד כי שב לעסוק בטרור. בית הדין הצבאי בכלא עפר דן את א-דוויק בשבוע שעבר לחצי שנה בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת