צפו: חסידים מתחבקים עם שוטרים פלסטינים

המציאות בקבר יוסף הולידה מערכת יחסים אחרת בין המתפללים היהודים שמגיעים למקום לבין השוטרים הפלסטינים שמאבטחים את המקום. אחת הסיטואציות המוזרות אף תועדה במצלמה ובה נראים חסידים מפונים לניידת המשטרה הפלסטינית, ועושים את הדרך למחסום בשירה

קבוצה של חסידי ברסלב הסתננה בסוף השבוע לקבר יוסף בשכם, ונעצרה בידי שוטרים פלסטינים. לכאורה לא מדובר באירוע חריג, אך במקרה הזה הסוף היה מפתיע במיוחד ותועד בתצלום שבו נראים החסידים מחובקים עם השוטר הפלסטיני.

המציאות ההזויה הזו לא תמיד זוכה לסיומת אופטימית כזו. בחודש אפריל האחרון נורה למוות בן יוסף לבנת, אחיינהּ של השרה לימור לבנת, בידי שוטרים פלסטינים סמוך לקבר.

חברו של לבנת חזר לביקור בקבר לפני כשבוע, וגם הוא מספר על חרדה שליוותה את הביקור. "שוטרים פלסטינים כיתרו אותנו וכיוונו אלינו את קני הרובים", סיפר הצעיר. "אני אישית הרגשתי את הקנה של הקלצ'ניקוב בגב שלי, אחד המתפללים אפילו צעק 'שמע ישראל'".

לצד התקריות הלא נעימות האלה, נוצרה מערכת יחסים שהולידה גם סיטואציות מוזרות, כמו זו שתועדה בביקור האחרון. אותו ביקור הסתיים אמנם בפינוי שקט של החסידים לניידות המשטרה הפלסטינית, אך ממתחם הקבר הם הוסעו למחסום הקרוב והועברו לידי כוחות הביטחון הישראלים, כשאת הדרך בניידת הם מעבירים בשירת שירים חסידיים בשמחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת