על אף האיומים על חייו: הופסקה אבטחת יהודה גליק

קצת יותר מחודש לאחר ניסיון ההתנקשות בחייו של פעיל הימין, המשטרה הפסיקה לאבטח אותו. לאחר שחרורו מבית החולים סופקה לו אבטחה, למשל במקרים שבהם הגיע לטיפולים רפואיים. אלא שזו בוטלה היום

יהודה גליק, ארכיון (פלאש 90, סלימאן קאדר)

רק לפני שבוע השתחרר פעיל הימין יהודה גליק מבית החולים לאחר ניסיון ההתנקשות בו, והיום (שני) החליטה המשטרה להפסיק לספק לו אבטחה - על אף האיומים על חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף חודש אוקטובר נורה גליק במרכז בגין בירושלים ונפצע אנושות. בימים בהם נלחם על חייו בבית החולים, עמד שוטר מחוץ לדלתו של פעיל הימין במהלך שעות הביקור, ולעתים אפילו 24 שעות ביממה, זאת בנוסף לאבטחה של בית החולים.

גם לאחר שחרורו מהאשפוז הממושך המשיכו שוטרים ללוות את יהודה גליק במקרים מסוימים בהם יצא מביתו - למשל כשהגיע לקבל טיפול רפואי ביום חמישי האחרון. כאשר גליק פנה היום למשטרה וביקש לספק לו אבטחה לקראת טיפול רפואי נוסף, הוא התבקש לשכור לעצמו מאבטח באופן פרטי בטענה כי המשטרה לא מאבטחת אנשים פרטיים.

לפי שעה משפחת גליק מצאה פתרון זמני כשביקשה מחבר העובד כמאבטח ללוות את יהודה לטיפול הרפואי - אך הם מביעים חשש כבד ממה שעשוי לקרות בהמשך לאור העובדה כי גליק נורה במערב העיר, באזור בטוח כביכול.

בני המשפחה הוסיפו כי ההסתה נגד יהודה גליק נמשכת ברשת כל העת, וכי חסר רק אדם אחד שינסה חלילה להשלים את המלאכה של המחבל שניסה להתנקש בחיי פעיל הימין. המשטרה לא הגיבה לטענות המשפחה.