שר ההגנה האמריקני פנטה: "גרעין אירני – בתוך שנה"

שר ההגנה של ארה"ב ליאון פנטה מציב לוח זמנים לגרעין אירני: "ייקח להם בערך כשנה כדי לייצר אותה, ובערך עוד שנה-שנתיים נוספות כדי לייצר את אמצעי השיגור המתאים לשלוח את הנשק הזה". במקביל הוא מבהיר "זה קו אדום, אנחנו והישראלים חולקים מטרה משותפת

שר ההגנה של ארה"ב ליאון פנטה אומר כי לאירן יהיה עוד שנה מספיק אורניום לייצור פצצה גרעינית, ובעוד כשנתיים עד שלוש יהיו לה גם את אמצעי השיגור המתאימים. בריאיון לרשת CBS האמריקנית הדגיש הלילה פנטה כי נשק גרעיני אירני "הוא קו אדום בשבילנו".

"ארצות הברית, כפי שהבהיר הנשיא אובמה, אינה רוצה שאירן תפתח נשק גרעיני. זהו קו אדום בשבילנו ובוודאי בשביל הישראלים, ואנו חולקים איתם מטרה משותפת", אמר מזכיר ההגנה האמריקני בריאיון לתוכנית "60 דקות".

"פצצה אירנית - בעוד שנה"

פנטה חזר על עמדת אובמה לפיה ארה"ב "תבצע את כל הצעדים ההכרחיים כדי למנוע נשק גרעיני מאירן". הוא הדגיש כי המודיעין האמריקני מפקח כל הזמן על תוכנית הגרעין האירנית והוסיף "אין אפשרויות שאינן עומדות על השולחן בנושא האירני", בדיוק כפי שאמר הנשיא אובמה בקונגרס בשבוע שעבר.

שר ההגנה האמריקני הוסיף לוח זמנים להצטיידות האירנית: "יש קונצנזוס מוחלט שאירן החליטה לפתח פצצת אטום, וייקח להם בערך כשנה כדי לייצר אותה, ובערך עוד שנה-שנתיים נוספות כדי לייצר את אמצעי השיגור המתאים לשלוח את הנשק הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת