"הסיבה להתרסקות המל"ט האסטרטגי של צה"ל: טעות אנוש"

בחיל האוויר ובתעשייה האווירית הקימו ועדות חקירה לבדיקת אסון התרסקות המל"ט הבוקר. מתחקיר ראשוני עולה כי הסיבה להתרסקות היא טעות אנוש של המפעילים ביחידת הבקרה הקרקעית. גורם ביטחוני אומר לחדשות 2 באינטרנט כי ככל הנראה "המטוס חרג מגבולות הניסוי שלו". באירוע לא היו נפגעים

שעות ספורות לאחר התרסקות מל"ט ה"איתן" הבוקר באזור השפלה, עולה מתחקיר ראשוני כי הסיבה לתאונה היא ככל הנראה טעות אנוש. גורם ביטחוני סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי כלי הטיס חרג ממעטפת טיסת הניסוי המותרת לו וכתוצאה מכך התרסק.

בהתרסקות שאירעה סמוך לשעה 10:00 לא היו נפגעים. מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן ומנכ"ל התעשייה האווירית יצחק ניסן הורו על הקמת ועדות בדיקה לנסיבות ההתרסקות. הגורם הביטחוני הוסיף כי חיל האוויר קולט בחודשים האחרונים את מטוסי ה"איתן" מתוצרת התעשייה האווירית, וטיסת הניסוי היום הייתה חלק מקליטת המטוסים בחיל.

עד כה הועברו לחיל האוויר שלושה מל"טים מסוג איתן, הנחשב למתקדם ביותר בחיל. הטייסת המפעילה אותם נפתחה לפני יותר משנה וממוקמת בבסיס חיל האוויר תל נוף, הסמוך מאוד למקום ההתרסקות.

משקלו של ה"איתן" הוא כטון, מוטת הכנפיים שלו היא 27 מטרים והוא בעל יכולת שהייה של 40 שעות באוויר. זהו מל"ט אסטרטגי המסוגל לטוס לטווחים רחוקים, לשאת עליו חיישנים של צילום ולהעביר את המידע לישראל באמצעות לווין - ומכאן חשיבותו הרבה. חיל האוויר צפוי להצטייד במל"טים נוספים מסוג זה בשנים הבאות.

מטוס ללא טייס של חיל האוויר התרסק בשפלה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת