חרדים מתלוננים: תור בדרך לפטור מצה"ל

לא קלה הדרך אל הפטור מגיוס. חרדים שהגיעו ללשכת הגיוס בירושלים כדי להגיש את טופס בקשת הפטור משירות צבאי, נתקלו בעמדת קבלה אחת בלבד - שאילצה אותם להמתין למעלה משעה. "כשהגעתי היה תור של 150 בחורים ואברכים, התעכבתי כמעט שעה", סיפר אחד מהם

"המתנו יותר משעה", התור בלשכת הגיוס בי-ם (כיכר השבת)

בעוד המחאה נגד הארכת חוק טל, המעניק פטור לתלמידי ישיבות משירות בצה"ל, מתגברת - מגיעות תלונות מבחורי ישיבות על התור הארוך בהשגת הפטור. אברכים שהגיעו ללשכת הגיוס בירושלים כדי להגיש את טפסי הבקשה לפטור, התלוננו על תור שאילץ אותם להמתין יותר משעה.

בימים אלו מגישים תלמידי הישיבות את טופס ה'דיחוי' לצבא שמעיד על-כך שהם תלמידי ישיבות ו'תורתם אומנותם', ובכך הם מקבלים דחייה מחובת השירות הצבאי כפי שקובע חוק טל. לטענת מספר צעירים חרדים שהגיעו ללשכת הגיוס ביום חמישי, הם נאלצו להמתין יותר משעה בתור בגלל מחסור בעמדות.

לטענתם, כשביקשו מהחיילים בעמדה לפתוח עמדת קבלה נוספת כדי לזרז את ההליך, נענו בשלילה. "ביום חמישי האחרון היה המועד שלי להגיש את 'הדיחוי'", סיפר אחד מבחורי הישיבה בשיחה עם "כיכר השבת". "כשהגעתי, היה תור של 150 בחורים ואברכים, התעכבתי כמעט שעה".

"הבעיה הייתה שלא יכולנו להרים קול עליהם", אומר בחור הישיבה, "כשאתה נמצא שם, אתה בהרגשה כאילו הם עושים לך טובה ואתה צריך לברוח כמו גנב מהמקום".

מדובר צה"ל טרם התקבלה תגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת