"מקווים שמחר נגיע מהר לבסיס"

מחר בבוקר, תהיה הפעם השנייה בה חיילים לא יוכלו לנסוע בחינם ברכבת עד השעה 9:00 בבוקר. בצה"ל ערכו תחקיר מקיף שמראה כי חיילים רבים דווקא היו מרוצים מהשינוי והבטיחו: לקחים נלמדו וצפויות פחות תקלות

מחר בבוקר תהיה זו הפעם השנייה בה לחיילים לא תתאפשר נסיעה ברכבות בשעות 6:00 עד 9:00 בבוקר. השבוע ביצע צה"ל תחקיר, שמצא דווקא כי החיילים אהבו את הנסיעות ובצבא אומרים כי הלקחים מיום ראשון שעבר נלמדו וייושמו, ומחר צפויות פחות תקלות.

"אני מקווה שמחר אגיע מהר יותר מפעם שעברה לבסיס", אמר לחדשות 2 באינטרנט חייל שמשרת בצפון. "סך הכול זה מקל עלי כי זה מביא אותי עד הבסיס בבאר שבע, אבל יש הרבה שמתכוונים לאחר בכוונה רק כי הם יכולים". חיילת אחרת ציינה כי היא וחברותיה לקיבוץ החליטו שהן יעלו על הרכבת של 09:00, זאת שלא מחייבת תשלום. "בכל מקרה לא יענישו אותנו - אני מעדיפה את הרכבת על האוטובוס אפילו אם יהיה לי קצת יותר דחוק - הרבה חיילים מתכוונים לחכות עד 09:00 ורק אז לעלות".

בצה"ל מקווים כי היום השני יהיה קל יותר ושהחיילים ילמדו לאהוב את השינוי שאמור להקל עליהם. "המהלך הוא בשביל החיילים - וקיבלנו עליו ביקורות טובות מאוד", סיפר גורם צבאי המעורה בפרטים. "לחיילים יהיה מקום ישיבה ומקום לאפסן את התיק לא כמו ברכבת.

עוד הוסיף, כי "לאחר התחקיר שבוצע השבוע כלל הלקחים הופקו ומחר נוכל לראות זאת". הגורם הדגיש כי "ככל שיעברו הימים נוכל לקוות שלא יהיו כלל תקלות משמעותיות והשירות יוכיח את עצמו". גם מחר בצה"ל יציבו חיילים בתחנות השונות על מנת שהאוטובוסים יזרמו בקצב אחיד וללא עיכובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק