ברק: בקרוב תקיפה באירן לא תעזור

בכנס של הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, הדגיש היום שר הביטחון אהוד ברק כי יש להגביר את הלחץ על טהרן - לפני שיהיה מאוחר מדי. "על העולם לפעול במהירות לעצירת אירן, לפני שנגיע מצב שבו גם תקיפה צבאית "כירורגית" לא תוכל לבלום אותם מפיתוח נשק גרעיני", הדגיש ברק

שר הביטחון אהוד ברק מזהיר במהלך כנס של הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס כי יש להגביר את הלחץ על אירן - לפני שהיא תגיע לנקודת האל-חזור" בנוגע לפיתוח נשק גרעיני.

"על העולם לפעול במהירות לעצירת אירן, לפני שנגיע מצב שבו גם תקיפה צבאית "כירורגית" לא תוכל לבלום אותם מפיתוח נשק גרעיני", הדגיש ברק. "הדוח האחרון של סבא''א שם קץ לכל הספקולציות ומוכיח כי אירן אכן רוצה נשק גרעיני לצרכים צבאיים, וכי הם מוכנים לשקר כדי להשיג נשק גרעיני".

לדברי שר הביטחון, "יש הסכמה די רחבה לגבי הטלת סנקציות על אירן, וצריכים להגביר את הלחץ ואת הקצב. צריכים פשוט לסנדל את הבנק המרכזי האירני. פשוט לסגור עליהם". ברק הוסיף כי "כל עוד נגביר את הסנקציות הללו נוכל להימנע מדברים קשים יותר. אחרת, אירן תהפוך לפקיסטן".

ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית יוקייה אמאנו, ציין כי "נכון להיום, לאירן אין את היכולת לייצר את הדלק הנדרש, אבל בעתיד - אנחנו לא יודעים". אמאנו הוסיף: "אנחנו לא בטוחים שאירן מדווחת על כל הפעילות שהיא מבצעת".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת