ברגותי שוחח עם עיתונאים - ונענש

סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת שמשטרת ישראל מענישה את מנהיג הפת"ח מרוואן ברגותי על ההתפרצות אמש בפני העיתונאים בבית משפט השלום בירושלים. על פי הדיווח, ברגותי הושלך לבידוד. לדברי סניגורו "לראשונה בחמש השנים האחרונות הוא דיבר ישירות לעיתונות. העונש הזה לא ישנה את דעותיו הנחושות"

מרוואן ברגותי - בבידוד (חדשות 2)

דיבר לתקשורת - ונענש: מרוואן ברגותי, מנהיג הפת"ח המרצה חמישה מאסרי עולם בכלא הישראלי, נשלח לבידוד לאחר ששוחח אתמול עם כלי תקשורת ישראלים ובינלאומיים, כשהגיע להעיד בבית משפט השלום בירושלים.

את הדברים מסר שר האסירים הפלסטיני כדורה פארס, לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. פארס אמר לכתב הסוכנות ברמאללה כי עורך דינו של ברגותי קיבל הודעה על המעצר, כשניסה לבקר אותו. על פי הדיווח, כאמור, ברגותי הועבר לתא מבודד כעונש על דבריו במהלך דיון בבית המשפט על התביעה נגדו, שהוגשה על ידי משפחתה של אסתר קליימן ז"ל.

ברגותי אמר לעיתונאים הרבים שהגיעו לאולם, תוך כדי שהוא מסמן וי בידיו, כי  "הסכסוך יסתיים ברגע שייגמר הכיבוש, כאשר תהיה נסיגה מלאה לקווי 67' ותקום מדינה פלסטינית". מנהיג הפת"ח ששוקל להחליף ביום מן הימים את אבו מאזן, מרצה כאמור חמישה מאסרי עולם אחרי שהורשע במעורבות למספר פיגועים קטלניים במהלך האינתיפדה השנייה.

הוא סירב להעיד מול בית המשפט בטענה ש"הוא אינו מכיר בבתי המשפט הישראלים", אבל ניסה לנצל כל רגע מול מצלמות הטלוויזיה וקרא בערבית לעם הפלסטיני "להמשיך במאבק". עורך דינו של ברגותי אמר ל-AFP: "משטרת ישראל הזהירה אותו לא לדבר עם התקשורת, אבל הם הכניסו את העיתונאים לאולם בית המשפט". עורך הדין אליאס סבאח תיאר את המאסר בבידוד כצעד "לא הוגן" והוסיף: "ברגותי הוא מנהיג פלסטיני פופולרי, לראשונה בחמש השנים האחרונות הוא דיבר ישירות לעיתונות. העונש הזה לא ישנה את דעותיו הנחושות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק