המטה ללוט"ר הסיר את אזהרת המסע לתאילנד

לפני כשבועיים פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע לנסיעת ישראלים לתאילנד, עקב חשש לביצוע פיגוע טרור נגד ישראלים על ידי פעילי חיזבאללה. היום המטה ביטל את האזהרה אך קורא לישראלים לשמור על ערנות. "ישנן תשתיות טרור נוספות באזור ורגישות לציון יום השנה למותו של עימאד מורנייה", נכתב בהודעת המטה

אזהרת המסע לתאילנד הוסרה (רויטרס)

שבועיים בלבד לאחר שהמטה ללוחמה בטרור הוציא אזהרת מסע לנסיעת ישראלים לתאילנד, הוחלט הערב להסיר אותה. האזהרה יצאה בעקבות חשיפת כוונותיהם של פעילי טרור מארגון חיזבאללה לבצע פיגוע נגד ישראלים במדינה.

למרות הסרת האזהרה, קורא המטה ללוחמה בטרור לישראלים לשמור על רגישות בביקורים במדינה זאת "לאור האפשרות כי ישנן תשתיות טרור נוספות באזור ולאור הרגישות לציון יום השנה למותו של עימאד מורנייה קורא המטה ללוט"ר להמשיך ולגלות עירנות", נמסר בהודעת המטה.

יממה בלבד לאחר הוצאת אזהרת המסע, אמר מפקד המשטרה התאילנדית פריופן דמאפונג כי "בעקבות החשיפה, ארגון החיזבאללה ביטל את התכנון לבצע פיגוע במקומות המזוהים עם ישראלים".

פעיל החיזבאללה שנעצר: "אני חף מפשע"

חוסיין אטריס, פעיל החיזבאללה (47) שנעצר בבנגקוק בחשד כי תכנן לבצע פיגוע טרור בבירת תאילנד, הכחיש כל מעורבות לחשדות המיוחסים לו. "אני חף מפשע ב-100%", הוא אמר בריאיון לעיתון שוודי. "המוסד הישראלי הפיל אותי בפח".
לדבריו, הפללתו תוכננה בפקידה על ידי אנשי המוסד. "מרבית ממצאי המשטרה בדירתי הונחו בה, ככל הנראה על ידי המוסד", אמר אטריס. "מטפלים בי היטב במעצר, אך אני מתגעגע למשפחתי. אין שום קשר לחשדות נגדי, זוהי מזימה הנרקמת נגדי, אני מעורב רק בעסקים נורמטיביים בתאילנד".

בריאיון הסביר ארטיס כי הוא סבור שהמוסד הפליל אותו בשל מוצאו השיעי. "אולי זה מה שעורר את תשומת לבו של המוסד", הוא אומר. "הם שמו עלי עין".

חשש לפיגוע נגד ישראלים בתאילנד

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק