הכירו את כבד הראייה שמתגייס ליחידת "אגוז"

טירונות המתנדבים הסתיימה אתמול ובין הבוגרים ניתן למצוא את טוראי טל סוויסה – הוא כבד ראייה, לא רואה בלילה, וביום רואה בעין אחת. הוא התעקש להיות בבסיס סגור ויחל בקרוב לשרת ביחידה המובחרת "אגוז". "אם אצטרך לצאת למלחמה יעזרו לי בדרך", סיפר בריאיון. "בקורס שמתי את היד על הכתף של החיילים והם הובילו אותי"

"החיילים הובילו אותי למסדר", טור' סויסה (דו"צ)

כנגד כל הסיכויים: טוראי טל סוויסה סיים אתמול את טירונות המתנדבים. הוא בחר להתגייס לצה"ל למרות שהוא כבד ראייה; בלילה הוא לא רואה כלל וביום הוא רואה בעין אחת. לטל הציעו לשרת כפקיד בבסיס פתוח או כשקמיסט אך הוא התעקש שהוא רוצה להיות בבסיס סגור "כמו הלוחמים". בקרוב הוא יגיע ליחידה המובחרת "אגוז" שם ישמש כסגן רב סמל פלוגתי.

"אני חושב שמגיע למדינה שאני אתן לה כמה שאני יכול", סיפר טל בן ה-20 בריאיון מיוחד עם חדשות 2 באינטרנט. במהלך הקורס עזרו לטל חבריו ללמוד וללכת בלילה. "בהתחלה חששתי שיהיו לי בעיות אבל אז החיילים עזרו לי מתי שהייתי צריך - שמתי את היד שלי על הכתף שלהם בלילה והם הובילו אותי למסדר וגם במד"ס הם עזרו לי", הדגיש טוראי טל. "בכיתה בקורס גם לא ראיתי טוב אז ביקשתי אישור מהמפקדת שמישהו יישב ויקריא לי את החומר מהלוח ומהשקפים וככה הצלחתי".

"אתן את כל כולי במלחמה"

טל לא חושש מהשיבוץ שלו בבסיס סגור ומוכן לתת את כל כולו. "אני רוצה לצאת למלחמה - אתן את כל כולי", סיפר. "אם תהיה לי בעיה אני בטוח שיעזרו לי בדרך, בטירונות צחקתי שאני יכול לקחת את משקפות הלוחמים עם הפנס ואלך איתם כדי שאראה אבל נראה לי שאוותר בזמן הקרוב".

"במהלך הקורס אנשים לקחו אותי ועשו מעין תורנות מי ידאג לי בכל יום וזה הוריד לי את החששות", סיפר בגאווה. "גם אחותי התנדבה לצבא כי הייתה לה לקות שמיעה". לסיכום אומר לנו טל כי הוא מקווה לצאת לקורס קצינים ולהיות קצין: "אתן כמה שיותר", הצהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת