קצין משוחרר ניצל את החוגר ברכבת - במשך 6 שנים אחרי השחרור

במשך 6 שנים נסע ברכבת קצין משוחרר בדרגת סגן עם כרטיס החוגר הישן שלו מתקופת השירות הצבאי. נסיעותיו הסתכמו ב-12 אלף שקלים ורק לאחרונה הוא נתפס, לאחר שפקח ברכבת "תפס אותו על חם". בעקבות דרישת משרד הביטחון הוא הסכים להשיב את הכסף כדי "לשים את העניין מאחוריו"

ניצל את כרטיס החוגר, אילוסטרציה (שי פוקס)

"הגדיל ראש" - ונתפס: קצין בדרגת סגן שהשתחרר מצה"ל במאי 2005 החליט לעשות מעשה ולנצל את שירותו הצבאי עד הסוף. בעת השחרור הקצין לא החזיר את תעודת החוגר שלו, מה שאפשר לו להמשיך לנצל אותו לצורך נסיעות חינם ברכבת.

החל משחרורו במאי 2005, הוא נסע במשך שש שנים לעבודה ברכבת עם כרטיס החוגר הישן שלו מבלי שנתפס אפילו פעם אחת על ידי עובדי הרכבת. רק לאחר שנים שבהן נסע על חשבון שירותו הצבאי שהסתיים, הוא נתפס "על חם" באחת הרכבות. המשטרה הצבאית פתחה בחקירה.

עם היוודע המקרה למשרד הביטחון, נעשתה פנייה לקצין המשוחרר בדרישה שיחזיר את הכסף, ואכן הוא הגיע לאחרונה למשרד הביטחון לפגישה, שבה הסכים להחזיר את הכסף. הוא הדגיש בפניהם שהוא מצטער על המעשה וכי "הוא רוצה להשאיר הכל מאחוריו".

בתקופה הקרובה הצעיר צפוי להחזיר את הכסף למשרד הביטחון. מדובר בסכום שמוערך בכ-12 אלף שקלים, שיצאו עד היום מקופת המדינה עבור נסיעותיו של אותו צעיר, ש"שכח" קצת את הערכים שלמד בצה"ל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת