חייל שים לב: הגימלים מתקצרים

צה"ל ערך לאחרונה שינוי בפקודת המטכ"ל בנוגע למתן ימי גימל. חיילים שיקבלו מעתה יום מנוחה מסיבות רפואיות - יצטרכו לשוב לבסיס עד השעה 8:00 בבוקר ביום שלמחרת. "הדבר נעשה לצורך יצירת אחידות בין הגורמים המטפלים בחיילי צה"ל לבין מערכת הבריאות האזרחית", נמסר מצה"ל

חייל - שים לב: בצה"ל הוחלט לשנות את תוקפו של יום המחלה "יום גימל" - המאפשר לחיילים לשנות בבית מסיבות רפואיות. יום המנוחה שניתן יהיה תקף מעכשיו רק עד השעה 8:00 בבוקר ביום שלמחרת - אפילו אם הוא ניתן בשעות הערב או הלילה.

מצה"ל נמסר כי פקודת מטכ"ל בנושא יום גימל שונתה ובוצעו בה התאמות. הדבר נעשה לצורך יצירת אחידות בין הגורמים המטפלים בחיילי צה"ל לבין מערכת הבריאות האזרחית. הנהלים החדשים הופצו לכלל המפקדים והחיילים דרך הרשת הצה"לית.

דובר צה"ל מעדכן כי על פי הפקודה החדשה - תוקפו של יום ג' הוא מרגע קבלתו ועד השעה 8:00 בבוקר למחרת. תוקפו של יום גימל נוסף יהיה מהשעה שבה פג תוקפו של יום גימל הקודם, ועד השעה 8:00 למחרת.

עד השינוי, תוקפו של יום גימל היה למשך 24 שעות. הנהלים החדשים למעשה ידרשו מחיילים שמקבלים יום מנוחה בשעות הערב, לקבל אישור נוסף ב-8:00 בבוקר שלמחרת, או להתייצב בבוקר בחזרה בבסיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת