פרסום ראשון: פעילי דאע"ש תכננו לתקוף כלי שיט ישראליים

שירותי הביטחון במצרים חוקרים בימים אלה תקרית חמורה שאירעה בים התיכון, במהלכה נחטפה ספינת טילים של חיל הים המצרי על ידי פעילי דאע"ש. לאחר מרדף ימי הספינה נוטרלה, ומחקירת הפעילים עולה כי תכננו לחטוף ולתקוף כלי שיט בעלי זהות ישראלית

ספינת טילים מצרית (חדשות 2)

האם אחרי עירק וסוריה פעילי "המדינה האסלאמית" שמים גם את מצרים וישראל על הכוונת? בימים אלה חוקר אגף המודיעין המצרי תקרית שאירעה לפני שבועיים, במהלכה הצליחו פעילי דאע"ש סונים קיצוניים להשתלט בכוח על ספינת טילים של חיל הים המצרי. מחקירתם של הפעילים עלה שתכננו בין היתר לתקוף ולחטוף גם כלי שיט ישראליים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החמור התרחש בלב הים התיכון, סמוך לתעלת סואץ, לאחר שהספינה יצאה מנמל דומייט שבצפון מצרים. מחקירת גורמי הביטחון המצריים עלה כי מפקד הספינה היה למעשה פעיל דאע"ש, שהחליף את המפקד המקורי. עוד התברר שהמפקד הוחלף לאחר בימוי תאונת דרכים בה היה כביכול מעורב.

בעוד הספינה משייטת אל מחוץ לתעלה, משתלטים הפעילים על הספינה ופוגעים בשמונה מלחים - שעדיין מוגדרים נעדרים. כעבור זמן מה מבינים בצי המצרי כי דבר מה השתבש, לאחר שספינת הטילים מתבקשת להזדהות, אך מספינה לא מתקבלת כל תגובה. חששם של אנשי חיל הים המצרי גבר, אחרי שתשדורת מהספינה חשפה את מי שנמצא בגשר הפיקוד.

הספינה שנחטפה (חדשות 2)

לאחר שהבינו בפיקוד הצי כי הספינה נחטפה, הוצאו אל הים כלי שיט נוספים שניהלו אחרי הסטי"ל מרדף. אחרי חילופי אש בין הצדדים, הספינה נפגעה ונוטרלה.

מלבד הפגיעה במטרות מצריות, החקירה העלתה שאנשי דאע"ש תכננו גם אפשרות לאתר ולחטוף כלי שיט ישראלים בים, או לפגוע באסדת נפט ישראלית. הפעולה של הצי המצרי אמנם סיכלה את המאמץ הזה, והוא בעיקר מצביע על התעוזה של הארגון והזירות החדשות אליהן הוא שואף להיכנס.