האלוף (במיל') ידלין: "לתקוף באירן אם ייכשלו הסנקציות"

ראש אמ"ן לשעבר שולח הערב מסר לרפובליקה האסלאמית, לפיו אם לא יצלח מהלך החרפת הסנקציות מצד המערב, אסור להוריד מן הפרק שום אפשרות לתגובה. האופציה הצבאית צריכה להיות על הפרק בסופו של דבר, אם אירן תמשיך (לפתח גרעין) חרף הסנקציות", הוא אומר בראיון לרשת CNN

צפו בדברי ידלין ל-CNN (CNN)

מסר תקיף נוסף מישראל לאירן: ראש אמ"ן לשעבר, האלוף (במיל') עמוס ידלין, רומז בבוטות כי אם הרפובליקה האסלאמית לא תחדל מתכנית הגרעין שלה, לא תהיה ברירה אלא לתקוף אותה. "אירן מודאגת, כי לראשונה הסנקציות יעילות", הוא אומר בראיון לרשת CNN האמריקנית. "יש להמשיך בהטלת הסנקציות, אחרת הסיכון הוא שאם הן תיכשלנה כפי שהמו"מ נכשל, אנחנו נשארים עם אופציה שהיא פחות מועדפת".

"איני חושב שישראל עומדת בחזית המאבק הבינלאומי בתהליך הגרעין האירני", אמר ידלין. "כל האופציות צריכות להיות מונחות על השולחן ולפעול באופן סימולטני. האופציה הצבאית צריכה להיות על הפרק בסופו של דבר, אם אירן תמשיך (לפתח גרעין) חרף הסנקציות".

אירן: "הפרעה לסחר תביא לסגירת מיצרי הורמוז"  

בינתיים, אירן ממשיכה לאיים על המערב בעקבות ההחלטה להחריף השבוע את הסנקציות. סגן יו"ר ועדת החוץ של הפרלמנט האירני, מוחמד קוסארי, אמר השבוע כי ארצו "בהחלט תסגור את מיצרי הורמוז אם תיגרם הפרעה כלשהי", לדבריו, במכירת הנפט.

"ארה"ב ובנות בריתה לא יוכלו לפתוח את המעבר הימי האסטרטגי", הוסיף קוסארי ואמר כי הסנקציות רק יגבירו את שנאתה של אירן למערב. "הניסיון מראה שסנקציות מערביות רק מקדמות את האומה האירנית", לדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת