קצינים על הצנחנים המתפשטים: "חמור ומביך"

אחרי פרסום הסרטון שערכו לוחמי הצנחנים שהשתחררו לאחרונה, ובו תמונות עירום ותנוחות מביכות, מביעים מפקדים ולוחמים בחטיבה ביקורת חריפה על המעשה. "זה מבייש את החטיבה, זה לא מכובד", סיפר לוחם. קצין בצנחנים: "יש גבול לכל תעלול". גורמים בכירים בצבא: "לא משקף את רוח צה"ל"

השתחררו במלוא מובן המילה (יו טיוב)

זמן לא רב אחרי שפרסמנו את הסרטון שערכו לוחמי צנחנים שהשתחררו, בו תמונות עירום ותנוחות מביכות שצילמו והסריטו במהלך שירותם הצבאי - מגיבים לוחמים וקצינים לתמונות. "זה חמור מאוד ולא מכובד", אמר לחדשות 2 באינטרנט קצין מחטיבת הצנחנים. "והעובדה שהם מעלים את זה לרשת - זה עוד יותר נורא".

"יש חשש שאנשים בעולם רואים את זה כי זה ברשת - הם צריכים להוריד את זה ומיד, זה מבייש את החטיבה", הוסיף הקצין. "יש הבדל גדול בין מורל גבוה לתמונות עירום חושפניות - יש גבול לכל תעלול".

לוחם בקבע טוען כי סרט כזה יכול לעודד לוחמים נוספים לצלם סרטונים כאלה. "הם לא מבינים שהצעירים מסתכלים לעברם בגאווה וכל פרסום כזה פוגע קשות בחטיבה - הם מציגים אותנו כליצנים למרות שאנחנו מגנים על המדינה יום יום", הדגיש. "הם השתתפו במבצע 'עופרת יצוקה' ועשו כל כך הרבה ועכשיו הם הורסים לעצמם - אני הייתי מציע להם להוריד מהר את הסרטון".

לוחם אחר סיפר כי צריך להיזהר מפרסום תמונות כאלה ברשת. "הכל פתוח באינטרנט ובפייסבוק וצריך להיזהר מדברים כאלה - זאת פדיחה בשבילם". קצין אחר הסביר כי "אני דורש מהחיילים שלי אחריות מקצועית - הם לוחמים ואחראיים לחיי אדם". עוד הוסיף כי "אין מקום להתנהגות מסוג זה ביחידות לוחמות - זה פשוט מביך".

גורמים בכירים בצבא הדגישו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הסרטון לא מייצג את ערכי ורוח צה"ל ושהצבא פועל רבות על מנת למנוע אירועים מעין אלה במסגרת השירות.

מורידים מכנסיים בזמן אימון

הסרטון היוצא דופן שהועלה לאחרונה לרשת, מתחיל עם מסע רגלי של החיילים בשטח ולאחר כמה דקות מדלג לשלבים מביכים במיוחד. החיילים בחרו לשים דווקא קטעים בהם הם מורידים את מכנסיהם בזמן אימון בבסיס צאלים באור יום וכן גם בבסיס.

בקטע אחר של הסרטון ניתן לראות שני לוחמים מציירים בטוש לורד על אחד מהלוחמים בזמן שהוא ישן - הם מצליחים לצייר על פניו ועל גופו מבלי להעיר אותו. בתצלום נוסף צילמו לוחמים חייל בזמן שהוא יושב בתא השירותים ועושה את צרכיו.

לסיום נכתב בסרטון: "מחלקה 7 היקרים, עברנו תקופה נדירה ומרגשת ביחד. שנישאר דפוקים כמו שאנחנו ולא נשתנה. כבשנו את הגדוד הזה- עכשיו הגיע הזמן לכבוש את האזרחות".

צפו בסרטון שהועלה לרשת: 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת