צה"ל יבחן את מורל המילואימניקים

חמש שנים אחרי מלחמת לבנון השנייה, החליט צה"ל לערוך סקר מקיף בקרב יחידות המילואים. צוותים שמורכבים מגופים שונים בצבא יגיעו ליחידות וייבחנו את מורל החיילים, כשירותם למלחמה וכשירותם הלוגיסטית. גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט: "מערך קריטי ומכריע". פורום המג"דים והמח"טים: מורל החיילים יהיה גבוה

איך המילואימניקים מרגישים? (חדשות 2)

מה שלום אנשי המילואים? אזרחים רבים מנסים להתחמק משירות המילואים או מתלוננים על כך שהמדינה לא עושה מספיק בשביל אנשי המילואים - סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה החליט על ביצוע סקר מערכתי ביחידות המילואים על מנת לקבל תמונת מצב על כשירותן. צוותים יגיעו ליחידות וישוחחו עם הקצינים והחיילים. הצוותים מורכבים מקצינים מאגף כוח האדם, אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אגף המבצעים וממחלקת הבקרה המטכ"לית.

הסקר יבחן את כשירות אנשי המילואים, המוכנות הלוגיסטית ואת מורל הלוחמים, והוא מתבצע חמש שנים לאחר סיום מלחמת לבנון השנייה. גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר במערך קריטי ומשפיע בימים של רגיעה ובמיוחד בזמן מלחמה, וציין כי חשוב מאוד לבדוק את המערך על מנת לשפר אותו ולהבין יותר טוב את החיילים. "החיילים צריכים להיות מוכנים למלחמה בכל זמן", הדגיש הגורם הצבאי.

בתום הבדיקה, ישוכללו כלל הנתונים ויציגו תמונת מצב עדכנית על המערך. "זה רעיון מצוין - מורל החיילים תלוי בצה"ל", סיפר לחדשות 2 באינטרנט טום גולדפלר מפורום המג"דים והמח"טים במילואים. "ככל שצה"ל ישקיע יותר במערך המילואים הוא יקבל גם את הפידבק החיובי - הגיע הזמן לעשות סקר ולבדוק את הנתונים". עוד ציין כי "מערך המילואים הוא הכוח המרכזי של צה"ל" וצפה כי המורל בסקר יהיה גבוה אך הכשירות הלוגיסטית לא תהיה טובה כמו זאת של היחידות הסדירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת