תחקיר צה"ל: "החיילים אהבו את הנסיעות באוטובוס"

לפני מספר ימים נאלצו חיילים רבים לנסוע באוטובוסים כי הצבא לא החליט שלא לאפשר יותר נסיעה חופשית ברכבות בבוקר יום ראשון. למרות הביקורת שנשמעה, תחקיר צה"ל מעלה כי החיילים אהבו את הנסיעות, התלהבו מאוד מהעוגות שחולקו להם ללא תשלום וחלקם ציינו כי ישנו יותר בלילה. האם המהלך הוא בעצם הצלחה גדולה?

החיילים אהבו במיוחד את העוגות (דו"צ)

לאחר שנשמעה ביקורת רבה בשבוע האחרון על כך שהחיילים לא יוכלו לנסוע עוד ברכבות בימי ראשון בבוקר, קיים צה"ל השבוע תחקיר מיוחד על מנת לבחון את שביעות רצון החיילים שמעלה תמונה חיובית מאוד על תחושותיהם לאחר המהלך.

מהתחקיר, שערך אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה והוצג אתמול בערב לסגן הרמטכ"ל, עולה דווקא תמונה הפוכה מזו שעלתה בפרסומים הרבים בתקשורת. גורם צבאי המעורה בפרטים סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי חיילים רבים מתוך 7,000 החיילים שעלו על אוטובוסים הביעו שביעות רצון גבוהה מהנסיעה. עוד סיפר כי רבים מהם אהבו מאוד את העוגה שחולקה להם ללא תשלום - מה שהם לא קיבלו ברכבת. בנוסף, מהתחקיר עולה כי חיילים רבים סיפרו כי הנסיעה באוטובוסים האריכה להם את זמן השינה בבית.

מנתוני הצבא עולה כי פחות מ-200 חיילים קנו כרטיסים לרכבת ביום ראשון בבוקר וההערכות הן שהמספר יקטן משמעותית. אתמול בדיון בכנסת טענה חברת הכנסת מירי רגב כי יש חייל שנמצא בכלא כי איחר לבסיס וחיילים אחרים רותקו. בצבא הדגישו כי אף חייל לא נשפט או נכנס לכלא עקב איחור לבסיס, והזכירו כי סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה הנחה שלא להעניש חיילים שאיחרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת