ברגותי לא פוסל התמודדות בבחירות לרשות הפלסטינית

המנהיג הפלסטיני מרואן ברגותי תומך בשינויים שהביא עמו "האביב הערבי", ומצהיר כי אינו פוסל להתמודד בבחירות לרשות הפלסטינית. זאת, למרות העובדה שהוא מרצה בימים אלה 5 מאסרי עולם. הבוקר הוא הגיע להעיד במשפט שמתנהל נגד הפת"ח, אך סירב לשתף פעולה עם המוסדות הישראליים ולא ענה לשאלות שהוצגו לו

בכיר הפת"ח המרצה חמישה מאסרי עולם לא פוסל אפשרות להתמודד בבחירות לרשות הפלסטינית: מרואן ברגותי הגיע הבוקר להעיד במשפט שמתנהל נגד הפת"ח מצד משפחתה של אסתר קליימן, שנהרגה בפיגוע ירי ליד עטרת בשנת 2002, שם ניצל את הבמה כדי להציג את משנתו הפוליטית.

עם כניסתו לאולם, הצהיר ברגותי שהוא תומך ומצדד באביב העמים בעולם הערבי. "אני מברך על המהפכות במדינות הערביות שכן תוצאותיהן תהיינה טובות לעם הפלסטיני ובעקבותיהן תגבר התמיכה בפלסטינים", אמר.

ברגותי התייחס גם לאפשרות לפיה יתמודד לבחירות לרשות הפלסטינית וטען, כי בשלב זה הרשות עוד לא החליטה על מועד לבחירות. "ברגע שיכריזו על מועד - אני אראה מה יקרה", אמר.

באשר לדיון האזרחי שלשמו זומן, הצהיר המנהיג הפלסטיני שאין בכוונתו לענות על שום שאלה שתופנה לו כיוון שאינו מכיר במוסדות הממשל הישראלי ולא ייתן יד למשפט שאותם מוסדות מנהלים נגדו.

את התביעה נגד הפת"ח ואש"ף, הגישו בארצות הברית בני משפחת קליימן, שנושאים באזרחות אמריקנית. סכום התביעה נאמד בעשרות מיליוני דולרים והדיון היום מתבצע כחיקור דין לבקשת האמריקנים, ששכרו את שירותיו של השופט בדימוס יעקב בצלאל. בצלאל מנהל את החקירה ואת גביית העדויות שיועברו ישירות לבית המשפט בארצות הברית לצורך המשך הדיון שמתנהל שם בתביעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת