מפקד חיל הים על האונס בשייטת 13: "חמור וחריג"

פרשת האונס של חיילת ביחידת העלית שייטת 13 מעסיקה מאוד את מפקדי וחיילי חיל הים. מפקד החיל אלוף רם רוטברג אף החליט לשלוח מכתב לחיילים ולמפקדים בנושא. "אני רואה באירועים מסוג אלו חמורים וחריגים, שלא עולים בקנה אחד עם ערכי הליבה המובילים את חיל הים", כתב האלוף. בקרוב תצא פקודה בנושא שילוב נשים בכלי שיט

 חיל הים סוער - ולא בגלל הגלים: פרשת האונס בשייטת 13, במסגרתה איש מילואים נאשם באונס אכזרי של חיילת בבסיס היחידה בעתלית הפך לשיחת היום בצה"ל ובחיל הים בפרט.

בעקבות הסערה, מפקד חיל הים אלוף רם רוטברג החליט לשלוח מכתב לכלל חיילי ומפקדי חיל הים בנושא. "כמפקד החיל אני מוצא לנכון לשתף אתכם בעובדה כי אני רואה באירועים מסוג אלו חמורים וחריגים, שלא עולים בקנה אחד עם ערכי הליבה המובילים את חיל הים", כתב אלוף רוטברג. "אני סבור כי אנו, כמשרתים בארגון מוביל בחברה נדרשים לגנות בכל תוקף אירועים מעין אלה".

"בימים אלו תופץ פקודה המסבירה את הפלגת נשים בכלי שיט, וזאת תוך הקפדה על כללי השילוב הראוי", ציין האלוף. "עם כניסתי לתפקיד הנחיתי כי הפלגת נשים בכלי שיט תתקיים בהתאם לתפקידן, אל מול הצורך המבצעי הקיים". רוטברג סיכם ואמר כי "השירות המשותף מחייב אותנו לאקלים יחידתי המאפשר פתיחות, סובלנות ומיצוי מיטבי של כח האדם בחיל".

"עדויות רבות על התנהגות ברוטלית ובוטה שלו"

כתב אישום חמור הוגש אתמול נגד רס"ר במילואים בשייטת 13, נשויו אב לילדים,  בגין אונס חיילת הצעירה ממנו בכ-10 שנים בתוך בסיס היחידה שבעתלית.

על פי כתב האישום, האירוע החמור התרחש במאי 2011, עת שהו איש המילואים וחיילת בדרגת רב"ט לבדם בחדר ישיבות בבסיס היחידה בעתלית. חייל המילואים ניצל את ההזדמנות בה לא היה איש נוכח מלבדם בחדר, תפס את החיילת הצעירה ואנס אותה באכזריות תוך שהיא ממררת בבכי, טוענת ש"היא לא לוקחת גלולות" ומנסה להתנגד.

כתב האישום מתאר כיצד במהלך האירוע ניסתה החיילת לברוח מהחדר, אך הרס"ר אחז בה, הפיל אותה על הרצפה, הוריד את מכנסיה ואנס אותה באלימות. אחרי שהגיע לסיפוקו, כך על פי כתב האישום, איים הרס"ר על החיילת שלא תספר לאיש על האירוע. "לא יהיה לך טוב אם תדברי על זה", כך אמר לה הנאשם.

בפרקליטות הצבאית אומרים כי למרות שחלף זמן רב מאז האירוע, הראיות בתיק מבוססות, ויתרה מזו - יש תלונות נוספות נגד האיש. "התלונה של המתלוננת בתיק הזה היא לא התלונה היחידה או הראשונה כנגד הנאשם", אמרה רב סרן אבישג אגמי-מרדכי, התובעת במשפט. "בתיק החקירה מצויות עדויות הן של אזרחיות והן של חיילות לגבי התנהגות ברוטאלית ובוטה ופוגעת מינית בחיילות ואזרחיות, בין אם בדרך מילולית ובין אם בדרך של מגע".

פרקליטו של הנאשם טוען מנגד כי בזמן האירוע - הוא בכלל לא היה במקום, זאת על פי איכון של הטלפון הסלולרי שלו. "לא מגישים כתב אישום ולא לוקחים תיק שהוא בעייתי ראייתית מאד, ומבוסס על מילה אחת של בחורה אחת שנאמרה בנסיבות מסוימות, כאשר אין שום תמיכה ולהפך", אמר עו"ד חי הבר, סניגורו של הנאשם. "איכון סלולרי אף אחד לא מזייף, שיחות טלפון אף אחד לא מזייף. פשוט גורמים עוול לבן אדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק