ח"כ מירי רגב: "חייל נכלא כי איחר ביום א' לבסיס"

לאחר דיון שהתקיים אתמול בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא, דנה הבוקר ועדת החוץ והביטחון בהורדת החיילים מהרכבת בבקרי ימי א'. ח"כ מירי רגב חשפה כי חיילים התלוננו על עונשים בגין איחורים - בניגוד לתקנות. מדובר צה"ל מכחישים כי חיילים נאסרו בגלל איחורים

הסערה בעקבות שינוי הסדרי הנסיעה לחיילים ברכבת נמשכת, ושבה הבוקר לכנסת. ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קיימה הבוקר דיון בנושא ביטול נסיעות החיילים בימי ראשון בבוקר ברכבת. את הדיון העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. 

ח"כ מירי רגב שניהלה את הדיון חשפה כי חייל אחד נכלא כי איחר ביום ראשון האחרון לבסיס, וזאת בניגוד להוראות מפורשות של הרמטכ"ל בני גנץ. חייל אחר, לדבריה, נענש וקיבל שעות ביציאה הביתה. "זה מצב בלתי נסבל", אמרה רגב.

אתמול התקיים דיון דומה בוועדת הכלכלה. ח"כ יואל חסון (קדימה) תקף את ההחלטה ואמר כי "משרד הביטחון מנהיג הפרדה מעמדית וחברתית בין חיילי צה"ל". בנוסף, התעמת חסון עם מנכ"ל הרכבת ודרש ממנו לחשוף מי קיבל את ההחלטה לבטל את נסיעות החינם לחיילים בימי ראשון בבוקר.

שלשום התרחש הניסוי הראשון של הסעות חיילים לבסיסים באוטובוסים ולא ברכבת, כפי שהיה נהוג עד כה בין השעות שש לתשע בבוקר. בצה"ל וברכבת ישראל נערכו זמן רב ליום הראשון וצפו שיהיו בו תקלות ואיחורים רבים, ועל כן הורה סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה, לא להעניש חיילים שיאחרו לבסיסם. הנהלת הרכבת הודיעה שהמהלך מתנהל ללא תקלות.

דובר צה"ל: אף חייל לא נאסר בגין איחור

"עד כה המערך עובד כראוי ולא נרשמו תקלות. כל החיילים שהגיעו עד כה לתחנות הרכבת והאוטובוסים, המשיכו כמתוכנן ליעדם", אמר לחדשות 2 באינטרנט בועז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל. "התהליך הזה הגיע לאחר שהגענו למצב של 200% תפוסה ברכבות. המהלך הזה מאפשר לכל חייל וחיילת מושב באוטובוס, כך שיוכל לשבת בנוח ושנראה את חיילי צה"ל ישובים בדרכם ליעדם".

מדובר צהל נמסר שהנושא לא מוכר בצה"ל: "אין היום אף חייל שיושב בכלא בגין איחור ביום א' האחרון. במידה ונקבל הפניות נשמח לבדוק אותן ולהתייחס פרטנית."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק