הרמטכ"ל: לא מתערבים במינויים שלי

בצה"ל מתעקשים היום שאין מחלוקת על מינויו של מפקד חיל האוויר הבא. הרמטכ"ל מבהיר היום שהוא, ורק הוא יהיה זה שיבחר את מפקד החיל הבא. "מעולם לא דיברו איתי, אני ממנה לפי ראות עיניי ועד כה שיתפו איתי פעולה", אמר רב-אלוף גנץ

בחודש מאי הקרוב אמור להיכנס ללשכת מפקד חיל האוויר אלוף חדש. הקרב ניטש כרגע בין שני אלופים מכהנים: המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, אלוף יוחנן לוקר, וראש אגף התכנון אלוף אמיר אשל.

הבוקר פורסמו ידיעות לפיהן ראש הממשלה נתניהו מנסה להתערב במינויו של מפקד החיל הבא, והביע תמיכה בראש לשכתו לוקר. הערב התייחס גנץ לפרסומים. "בניגוד לנאמר בתקשורת, מעולם לא שוחחו עמי ובוודאי שלא לחצו בסוגיית המינויים", אמר הרמטכ"ל.

"אני עושה את המינויים כפי שאני מבין שצריך לעשות אותם וזוכה לשיתוף פעולה גדול. כך קורה כל הזמן, וכך גם במקרה הזה", הוסיף הרמטכ"ל. "רק אני אקבע - אין הכתבות מלמעלה", אמר לקצינים הבכירים.

למרות הכחשה נמרצת מלשכת ראש הממשלה, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני לא החמיצה הזדמנות לתקוף את נתניהו. "אם הוא בוחש משיקולים לא ענייניים במינוי קצינים, עליו להדיר את ידיו מהנושא", אמרה לבני בנאום במליאת הכנסת.

מאז נכנס גנץ ללשכת הרמטכ"ל הוא מינה תשעה אלופים, כולם עברו בשקט והסכמה מצד שר הביטחון ברק. העובדה שמפקד חיל האוויר משמש גם במפקד הזרוע האסטרטגית שאמורה לבצע תקיפות במעגל השלישי, באירן לדוגמה, עשויה להביא להארכת כהונתו של האלוף המכהן עידו נחושתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק