צה"ל הגדיל את מספר אנשי הצופן

האיומים הגדולים על ביטחון המידע ופריצות רשת האינטרנט לא משאירים את צה"ל מאחור – אגף התקשוב הגדיל משמעותית את מספר אנשי הצופן שלו בכלל יחידות הצבא. קצין בכיר: "אנחנו חשופים לקשת איומים רחבה". לאחרונה משקיע הצבא רבות גם בתחום הסייבר והמלחמה הקיברנטית. גורם ביטחוני: "זה שדה קרב של ממש"

סייבר - שדה קרב של ממש (רויטרס)

צה"ל נלחם - ברשת: בשנים האחרונות הצבא מקדיש יותר ויותר אמצעים על מנת להגן על המידע ועל מכשיריו המסווגים - זאת כחלק מהמערכה המתקדמת ברשת ובפריצות המידע. בתקופה האחרונה, צה"ל הרחיב את מערך אנשי הצופן שלו ב-20%.

"הרעיון של עולם הצופן וההסתרה הוא מניעת חשיפה של מידע חשוב ומסווג לידיים ואוזניים שלא צריכות לקבל את המידע", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ראש ענף מקצועות בבית הספר לתקשוב, סגן-אלוף סיני זקן. "הצבא התקדם באמצעים הטכנולוגים ועל כן קשת המצפינים הפכה להיות רחבה יותר וזה בהחלט קשור לאיומים השונים".

עוד הוסיף כי "ככל שעוברים להיות טכנולוגים יותר אנחנו יותר פגיעים וחשופים לקשת רחבה של איומים". לקורס ההצפנה הצבאי ביקוש רב ועל כן נבחרים רק הטובים ביותר. "אנחנו מלמדים את החיילים את כל מערכות ההצפנה וההסתרה והקורס מצריך סיווג ביטחוני גבוה מאוד", הדגיש סגן-אלוף זקן.

סייבר - שדה קרב של ממש

בשנים האחרונות משקיעים בצבא רבות בתחום הסייבר. אגף התקשוב הוא זה שאחראי על הגנה מפני חדירות ופריצות ואילו אגף המודיעין הוא זה שאמון על התקפות יזומות של צה"ל נגד גורמים עוינים. גורם ביטחוני הדגיש לאחרונה כי "הרשת הפכה לשדה קרב של ממש".

"לסייבר השפעות אופרטיביות וממשיות בעולם מעבר למרחב הממוחשב", הוסיף הגורם. "ארגוני הטרור מבינים שיש פוטנציאל עצום בגרימת נזק למדינות או לגופים - נזק שיכול לשנות המאזן, זה יכול להיות האקר בודד או גוף גדול". על פי הגורם, בין הגופים הפועלים נגד ישראל קיימים ארגוני טרור, מדינות אויב, חברות, תאגידים והאקרים מקצוענים ומזדמנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק