הכנסת קיימה דיון דחוף בהסעות החיילים

לאחר שאתמול בבוקר לא יכלו חיילים לנסוע בחינם ברכבת, התקיים היום דיון דחוף של ועדת הכלכלה בנושא. לדברי מנכ"ל הרכבת, ההסדר החדש שיצא לדרך השבוע, יימשך באותה היערכות גם בהמשך

הסערה בעקבות שינוי הסדרי הנסיעה לחיילים ברכבת נמשכת: ועדת הכלכלה של הכנסת עורכת דיון דחוף בנושא ביטול נסיעות החיילים בימי ראשון בבוקר ברכבת. את הדיון העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. 

ח"כ יואל חסון (קדימה) תקף את ההחלטה ואמר כי "משרד הביטחון מנהיג הפרדה מעמדית וחברתית בין חיילי צה"ל". בנוסף, התעמת חסון עם מנכ"ל הרכבת ודרש ממנו לחשוף מי קיבל את ההחלטה לבטל את נסיעות החינם לחיילים בימי ראשון בבוקר.

אתמול בבוקר התרחש הניסוי הראשון של הסעות חיילים לבסיסים באוטובוסים ולא ברכבת, כפי שהיה נהוג עד כה בין השעות שש לתשע בבוקר. בצה"ל וברכבת ישראל נערכו זמן רב ליום הראשון וצפו שיהיו בו תקלות ואיחורים רבים, ועל כן הורה סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה, לא להעניש חיילים שיאחרו לבסיסם. הנהלת הרכבת הודיעה שהמהלך מתנהל ללא תקלות.

"עד כה המערך עובד כראוי ולא נרשמו תקלות. כל החיילים שהגיעו עד כה לתחנות הרכבת והאוטובוסים, המשיכו כמתוכנן ליעדם", אמר לחדשות 2 באינטרנט בועז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל. "התהליך הזה הגיע לאחר שהגענו למצב של 200% תפוסה ברכבות. המהלך הזה מאפשר לכל חייל וחיילת מושב באוטובוס, כך שיוכל לשבת בנוח ושנראה את חיילי צה"ל ישובים בדרכם ליעדם".

לדברי מנכ"ל הרכבת, ההסדר יימשך באותה היערכות גם בהמשך. "חששנו מהיום הראשון הזה, אך אם הוא יסתיים טוב - נדע להיות טובים גם בהמשך", אמר צפריר והרגיע: "הרכבות דרומה ימשיכו להסיע חיילים במהירות ובבטחה כמו תמיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק