המופתי המסית מתגונן: דבריי סולפו והובנו בצורה שגויה

השייח' מוחמד חוסיין, מופתי ירושלים, תועד מסית להרוג יהודים. בעקבות הסערה שעורר והדרישה של רה"מ לפתוח נגדו בחקירה, הוא מנסה להבהיר: "אני נדהם, חתכו מנאומי משפטים ונאומים"

אחרי הסערה - ההבהרה: השייח' מוחמד חוסיין, מופתי ירושלים שעורר סערה בעקבות תיעוד הצהרותיו כי "תפקיד המוסלמים הוא להרוג יהודים", מכחיש הערב את ההתבטאויות שיוחסו לו וטוען: דבריי סולפו והובנו בצורה שגויה.

"חתכו מנאומי משפטים ונאומים", אמר חוסיין בראיון טלפוני לכלי תקשורת מצריים. "דת האסלאם קוראת לכבד את כל בני האנוש. אני נדהם שאלו הדברים שיוחסו לי".

רה"מ: לחקור את המופתי

פנייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד חוסיין עוררה הדים בכלי התקשורת הערביים במהלך היום. את ההתבטאויות הקיצוניות השמיע חוסיין בשבוע שעבר, בטקס שנערך לציון 47 שנים לייסוד פת"ח. בנאומו אמר בין היתר כי: "השעה (תחיית המתים) לא תגיע עד שתילחמו ביהודים. היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!'". דבריו פורסמו ב"מבט לתקשורת פלסטינית".

דברי ההסתה הקשים שנשא השייח התקבלו במחיאות כפיים סוערות בקרב הקהל שישב באירוע. מנחה העצרת בה אמר המופתי את הדברים הוסיף: "מלחמתנו עם צאצאי הקופים והחזירים (כינוי ליהודים) היא מלחמת דת ואמונה". המופתי לא התנער מדברי המנחה ואמר "הריגת היהודים היא תכלית איסלאמית".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת