כמה עולה העיכוב בהקמת עיר הבה"דים?

שני הפרויקטים הגדולים של צה"ל בנגב מתעכבים כבר שנתיים, והעיכוב גורר איתו נזקים כספיים כבדים. מנכ"ל משרד הביטחון העביר למשרד ראש הממשלה מכתב חריף בעניין, ודוח מחקר קובע כי חברות מרכזיות בפרוייקט מושכות את ידיהן ממנו בגלל הסחבת

קרב נוסף בין מערכת הביטחון למשרד האוצר: פרויקט "עיר הבה"דים", שבמסגרתו יוקמו קריית המודיעין וקריית התקשוב בנגב, מעוכב כבר זמן רב בשל קרבות תקציביים. בינתיים, מתברר, שהנזק שנגרם לפרויקט גדול וחברות מרכזיות כבר שוקלות לסגת מהמיזם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל כתב הבוקר (חמישי) מכתב למשרד ראש הממשלה, ובו הוא מזהיר כי שני הפרוייקטים המרכזיים נתקעו ואינם מתבצעים עוד. הראל טען כי המכרזים לקריית התקשוב מעוכבים שנתיים, והקמת עיר המודיעין - שכוללת את כל בסיסי המודיעין ובהם יחידת 8200 - מתעכב שנתיים. הרקע לעיכוב הוא מחלוקת בין משרד הביטחון למשרד האוצר על מימון הפרוייקט.

במקביל, השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום קיבל דוח מיוחד מחברת המחקר "טריגר", לפיו חברות סייבר והיי-טק מרכזיות מושכות את ידיהן מהפרוייקט. על פי הדוח, הנזק של כל שנת עיכוב מוערך בכ-1.2 מיליארד שקלים.

לפני כעשרה חודשים נקבע כי עיר הבה"דים תיקרא על שמו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אלוף (במיל') אריאל שרון. ההחלטה התקבלה לאחר שהרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיבלו את המלצת ועדת השמות.

"שרון היה ממפקדיו הבולטים של צה"ל", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "פועלו כמצביא בחזית המערכה במלחמות ישראל, ובכלל זה בקרבות שהכריעו את המערכה, הם נכס צאן ברזל במורשתו של צה"ל".