המופתי של ירושלים: "על המוסלמים להרוג כמה שיותר יהודים"

באירוע לציון יום השנה להקמת פת"ח נשא השייח' מוחמד חוסיין נאום שטנה אנטישמי, שבו קרא לטבוח ביהודים: "תחיית המתים לא תגיע עד שתילחמו ביהודים. היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים". ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא לפתוח בחקירה נגדו

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד המופתי הכללי של ירושלים, השייח' מוחמד חוסיין, שהכריז כי "תפקיד המוסלמים - להרוג את היהודים".

את ההתבטאויות הקיצוניות השמיע חוסיין בשבוע שעבר, בטקס שנערך לציון 47 שנים לייסוד פת"ח. בנאומו אמר בין היתר כי: "השעה (תחיית המתים) לא תגיע עד שתילחמו ביהודים. היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!'". דבריו פורסמו ב"מבט לתקשורת פלסטינית".

דברי ההסתה הקשים שנשא השייח התקבלו במחיאות כפיים סוערות בקרב הקהל שישב באירוע. מנחה העצרת בה אמר המופתי את הדברים הוסיף: "מלחמתנו עם צאצאי הקופים והחזירים (כינוי ליהודים) היא מלחמת דת ואמונה". המופתי לא התנער מדברי המנחה ואמר "הריגת היהודים היא תכלית איסלאמית".  

"ההצעה לפינוי מגרון - טובה"

בישיבת הממשלה השבועית שנערכה הבוקר התייחס נתניהו גם לפסיקת בג"ץ באשר למאחז מגרון, שלפיה על המדינה לפנותו עד לחודש אפריל.

"עקב רצון הממשלה לקיים את החלטת בית המשפט בהסכמה ובדרכי שלום, מציעה הממשלה הסדר פשרה שבו בתי הקבע של תושבי מגרון ייבנו סמוך לאתר הנוכחי, על אדמות מדינה שתכנונן יוסדר", אמר נתניהו - והוסיף: "עם סיום הבנייה יעברו התושבים לאתר הקבע. האתר יפונה ויימסר למינהל האזרחי ביהודה ושומרון".

במסר שהעביר למתנחלים אמר נתניהו כי "הממשלה קוראת לתושבי מגרון להסכים לפשרה המוצעת וכך לאפשר לפנות בקרוב לבית המשפט בבקשה לאשר את ההסדר. מדובר בהצעה טובה. היא לא מלבנת את כל הבעיות אך יש בכוחה לפתור את בעיית מגרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת