חוקרו של דיראני תובע: "נזרקתי לכלבים"

"ג'ורג'", שלטענת המחבל הלבנוני שהוחזק בישראל החדיר אלה לישבנו כשנחקר על מה שעלה בגורלו של רון ארד, ידרוש מהמדינה לפצותו ב-5.5 מיליון שקלים. עורך דינו: התביעה - "בגלל התנהלות הטיוח, ההסתרה והפקרת הלוחמים שהפכו לנורמה"

עורכי דינו של איש המודיעין המכונה "קפטן ג'ורג'", שלטענת המחבל הלבנוני מוסטפא דיראני תקף אותו מינית באלה, הגישו הבוקר תביעת ענק בשם מרשם נגד משרד הביטחון. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

הם האשימו כי החוקר נפל קורבן לניסיונות המדינה לטייח את הפרשה תוך הסתרת ראיות - ובראשן, הקלטת שנחשפה בתכנית "עובדה" שבה נראה מפקד יחידה 504 שבה שירת "ג'ורג'" - ולא הוא עצמו - מאיים על דיראני.

"כל פועלו של התובע במהלך החקירה היה כדין, באישור, בידיעת ובפיקוח הממונים עליו", אמר פרקליטו של "ג'ורג'", עו"ד אפי נווה. "הוא לא פעל באופן עצמאי ולא ביצע דבר על דעת עצמו".

כתב התביעה כלל האשמות נוספות כלפי המדינה, ש"שלחה את התובע לבצע את תפקידו, שהנחתה, אימנה, הכשירה וקבעה את הנהלים והפרקטיקות לביצוע החקירות", אך לטענת "ג'ורג'" - "בחרה לנער חוצנה ממנו, להפקירו ללא כל בושה והיסוס ולהפוך אותו לשעיר לעזאזל – 'ש.ג.' שהאחריות מוטלת עליו ולפתחו ולא בלתו".

"הוא הכחיש לחלוטין כל מעשה בזוי כזה"

על תלונתו של דיראני שלפיה החדיר "ג'ורג'" אלה אל תוך ישבנו של דיראני הבהיר עו"ד נווה: "הוא הכחיש לחלוטין כל מעשה בזוי כזה, ואין מחלוקת על כך שמדובר במעשה בזוי. הפרקליטות הצבאית זימנה אותו לשורה של חקירות ממושכות שבהן הוא סיפק את כל המידע שהיה ברשותו. לתדהמתו, ב-2001 הוציא הפצ"ר חוות דעת שבה נקבע שהתובע עבר לכאורה עבירה פלילית חמורה שיש עמה קלון".

עו"ד נווה התייחס לחוות הדעת, שייחסה למרשו עבירת סחיטה באיומים: "התובע הכחיש לחלוטין את כל ההאשמות המופרכות. הוא דרש לעמוד לדין אם יש ממש בהן. ראיות לא היו, והוא לא הועמד לדין".

פרקליטו של "ג'ורג'" טען כי מבין כל קלטות החקירה, שתועדה מתחילתה ועד סופה, הועבר כל החומר לידי מרשו - פרט לקטע שבו נראה מפקד היחידה, בדרגת אל"מ, מבצע את המעשים שיוחסו לו. "הדיחו אותו מהצבא, זרקו אותו לכלבים - ואין מנוס מלומר זאת", האשים עו"ד נווה.

"איפה הייתה הקלטת הזאת במשך שנים רבות?", שאל הפרקליט בזעם - והוסיף: "מדוע בתגובות שהפרקליטות הגישה לבית המשפט העליון לא נחשף דבר קיומה של הקלטת? הדברים חמורים שבעתיים כי לאורך כל הדרך טען 'קפטן ג'ורג'' שמוסתרות ראיות".

עו"ד נווה תיאר את מרשו "קצין מוערך ודומיננטי", שמילא תפקיד של חוקר בכיר במשך 17 שנים, מתוך 20 שנים שהעביר בשירות הצבא. "הוא זכה תמיד לשבחים וחוות דעת שהראו עד כמה שהוא מקצועי. 'ג'ורג'' צוות לחקירתו של דיראני שכן הוא נחשב מומחה לחקירת שבויים וסוכנים זרים. בכל פעם שגורם זר הגיע לארץ בדרך כזו או אחרת, 'קפטן ג'ורג'' היה מעורב בחקירה שלו".

לסיכום, אמר עורך הדין: "חשוב להבין ולהדגיש שזו תביעה ששותפים לה כל הלוחמים (של יחידה 504) והיא לא תביעה אישית של 'קפטן ג'ורג''. היא באה בגלל התנהלות הטיוח, ההסתרה והפקרת הלוחמים שהפכו לנורמה שלא רק מרשי חווה, אלא גם אנשים נוספים. הגיע הזמן לעשות מעשה. מטרת התביעה היא לספר את הסיפור האמיתי ואת העוול הכבד שנגרם לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת