מנכ"ל הרכבת מדגיש : אין תקלות בהסעות החיילים

ברכבת ישראל מדווחים הבוקר כי הניסוי הראשון עובר בהצלחה וכי לא נרשמו תקלות. חיילת מרוצה שהגיעה לבסיס סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "נסענו דרך כביש 6 והיה מהיר". בצה"ל הפעילו כל הלילה חמ"ל שיקפיץ אוטובוסים במידת הצורך

הבוקר התרחש הניסוי הראשון של הסעות חיילים לבסיסים באוטובוסים ולא ברכבת, כפי שהיה נהוג עד כה בין השעות שש לתשע בבוקר. בצה"ל וברכבת ישראל נערכו זמן רב ליום הראשון וצפו שיהיו בו תקלות ואיחורים רבים, ועל כן הורה סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה, לא להעניש חיילים שיאחרו לבסיסם. הנהלת הרכבת הודיעה שהמהלך מתנהל ללא תקלות.

"עד כה המערך עובד כראוי ולא נרשמו תקלות. כל החיילים שהגיעו עד כה לתחנות הרכבת והאוטובוסים, המשיכו כמתוכנן ליעדם", אמר לחדשות 2 באינטרנט בועז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל. "התהליך הזה הגיע לאחר שהגענו למצב של 200% תפוסה ברכבות. המהלך הזה מאפשר לכל חייל וחיילת מושב באוטובוס, כך שיוכל לשבת בנוח ושנראה את חיילי צה"ל ישובים בדרכם ליעדם".

לדברי מנכ"ל הרכבת, ההסדר יימשך באותה היערכות גם בהמשך. "חששנו מהיום הראשון הזה, אך אם הוא יסתיים טוב - נדע להיות טובים גם בהמשך", אמר צפריר והרגיע: "הרכבות דרומה ימשיכו להסיע חיילים במהירות ובבטחה כמו תמיד".

עד כה יצאו יותר ממאה אוטובוסים לכיוון הדרום וגורמים צבאיים מדגישים הבוקר כי אין תקלות קריטיות בהעברת החיילים. "הקצב הוא טוב והאוטובוסים זורמים, המהלך תוכנן כמו שצריך ולכן החיילים מגיעים לבסיסים בזמן". עוד הדגיש כי חיילים שיאחרו לבסיס לא יישפטו, זאת על פי הנחיית סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה, שעלה הבוקר בעצמו לאחד האוטובוסים עם החיילים בתחנת הרכבת בנימינה.

"נסענו בכביש 6 וזה היה מהיר"

"אני נוסעת באוטובוס ונסענו בכביש 6 ואני חייבת להודות שזה מהיר יותר מהרכבת", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט חיילת המתגוררת בנהרייה. "לפחות יש לי מקום ישיבה ואני לא צריכה לעמוד על התיק ולחסום את הדרך". חייל אחר עדיין חושב שהמהלך לא תקין. "איך צה"ל לקח לנו את זה? זו חוצפה", סיפר הבוקר.

החל משעות הלילה פועל בצה"ל חמ"ל של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה שתפקידו לקבל דיווחים מהשטח על הגעות האוטובוסים. במקביל הנהלת הרכבת וצה"ל שלחו סדרנים לתחנות השונות שהכווינו את החיילים לאוטובוסים.

על פי נתוני צה"ל, יותר מ-6000 חיילים השתמשו היום ב-243 אוטובוסים ייעודיים לחיילים כאשר עמדו לרשותם 303 סך הכל. חלק גדול מהחיילים לא נסעו בשירותי ההסעה הייעודים אלא בתחבורה ציבורית רגילה. בנוסף, נצפתה תנועה ערה של חיילים ברכבות לאחר השעה 9:00. על פי הערכות, כמות החיילים אשר קנו כרטיסים מכספם על מנת לנסוע ברכבת בשעות 09:00-06:00 הייתה זניחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק