הרמטכ"ל האמריקני ב"יד ושם": "טרגדיה כזו לא תחזור"

ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, גנרל מרטין דמפסי, חתם הערב את ביקורו בארץ בביקור באתר ההנצחה לקורבנות השואה בירושלים. בתום הסיור במוזיאון הוא הביע מחויבות לדאוג לביטחונה של מדינת ישראל

ראש המטות המשולבים של צבא ארצות-הברית, גנרל מרטין דמפסי, ביקר בשעות הצהריים במוזיאון "יד ושם" בירושלים יחד עם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, ובכך נעל את ביקורו בישראל שהחל אתמול והסתיים לפני כניסת השבת.

בספר האורחים של אתר ההנצחה כתב דמפסי: "למדתי על השואה וביקרתי במחנות ההשמדה באירופה, אך דבר מכל זה לא היה מעמיק ומרגש כמו המוזיאון הזה". הוא ניצל את ההזדמנות כדי להביע את מחויבותה של ארצו לביטחון המדינה. "אנחנו מחוייבים להגן ולעשות הכל כדי שטרגדיה אנושית שכזו לעולם לא תתרחש שוב",  הוא כתב - וחתם בברכה: "אלוהים יברך את הקורבנות ויגן על ישראל".

ביקורו של דמפסי בישראל בא על רקע הניסיונות בוושינגטון בתקופה האחרונה להרגיע את המתח סביב האפשרות שצה"ל יתקוף את מתקני הגרעין באירן - שם, במקביל, נמשכים הניסיונות לאתר את האחראים להתנקשות במדען הגרעין בשבוע שעבר. הערב איים יו"ר הפרלמנט בטהרן, עלי לריג'אני, לגבות מחיר מישראל - שלטענתו, היא האחראית לחיסול.

"ליישות הציונית יש היסטוריה ארוכה של ביצוע פעולות טרור במדינות רבות. המשטר הציוני צריך להיענש בחומרה, כך שלא יוכל 'לשחק משחקים' מסוג זה עם המדינה שלנו בשנית". דבריו של לריגא'ני מהערב באים אחרי שביום שני האחרון הוא הפנה פעם נוספת את האצבע המאשימה בעניין החיסול לעבר ישראל, ואיים כי "אירן לא תשתוק" על המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת