פעיל חיזבאללה שנעצר בבנגקוק: "המוסד הפליל אותי"

חוסיין ארטיס, המחבל שנעצר בשבוע שעבר רגע לפני שהוציא לפועל את תכניתו לבצע פיגוע טרור נגד מטרות ישראליות ואמריקניות בבירת תאילנד, טען כי אנשי המודיעין הישראלי שתלו ראיות בדירתו שנועדו להפנות אליו את האצבע המאשימה. "אני חף מפשע", הוא התעקש. השבוע הוגש נגדו כתב אישום

גרסת המחבל: חוסיין אטריס, פעיל החיזבאללה (47) שנעצר בשבוע שעבר בבנגקוק בחשד כי תכנן לבצע פיגוע טרור בבירת תאילנד, מכחיש היום כל מעורבות לחשדות המיוחסים לו. "אני חף מפשע ב-100%", הוא אומר בראיון לעיתון שוודי. "המוסד הישראלי הפיל אותי בפח".

לדבריו, הפללתו תוכננה בפקידה על ידי אנשי המוסד. "מרבית ממצאי המשטרה בדירתי הונחו בה, ככל הנראה על ידי המוסד", אמר אטריס. "מטפלים בי היטב במעצר, אך אני מתגעגע למשפחתי. אין שום קשר לחשדות נגדי, זוהי מזימה הנרקמת נגדי, אני מעורב רק בעסקים נומטיביים בתאילנד".

בראיון הסביר ארטיס כי הוא סבור שהמוסד הפליל אותו בשל מוצאו השיעי. "אולי זה מה שעורר את תשומת לבו של המוסד", הוא אומר. "הם שמו עלי עין".

כתב אישום וחיפוש בבית

השבוע הוגש כתב אישום נגד ארטיס, לאחר שבוצע חיפוש נרחב בדירתו ובמחסן בבנגקוק, בו התגלו כמויות גדולות של אמצעי לחימה. מעצרו של ארטיס הגיע זמן קצר לאחר ההודעה בתאילנד על העלאת הכוננות מחשש לפיגוע טרור בשבוע שעבר, וכן בעקבות הודעת ההתרעה האמריקנית מפני פיגוע טרור אפשרי בבנגקוק.

בעקבות מעצרו של החשוד, הורדה רמת הכוננות בתאילנד. בישראל שבו לאחרונה וביקשו מהנציגויות בעולם לשמור על ערנות גבוהה ועל כוננות, לקראת יום השנה הרביעי לחיסולו של רמטכ"ל חיזבאללה עימאד מורנייה. ארגון חיזבאללה ממשיך לאיים כי יפגע במטרות ישראליות על מנת לנקום את החיסול. רק לפני שבועיים הועלתה הכוננות בבירת בולגריה, סופיה, בעקבות חבילות חשודות שהונחו בסמוך לאוטובוס ישראלים שנסע בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת