על מה גנץ ודמפסי שוחחו הבוקר?

יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית הגנרל מרטין דמפסי נפגש הבוקר עם הרמטכ"ל בני גנץ. ראש אמ"ן העביר לו סקירה מודיעינית וגנץ סקר בפניו את האתגרים העומדים בפני צה"ל. השניים דנו בנושא האירני וזהו גם מוקד הביקור. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי אתמול השניים טיילו ביפו והצטלמו במוקדי תיירות בעיר

מסדר כבוד נערך הבוקר ליושב ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית הגנרל מרטין דמפסי בבסיס הקריה בתל אביב. לאחר מכן התקיימה פגישה ביניהם בלשכת הרמטכ"ל בני גנץ. בתחילת הפגישה, ערך ראש אגף המודיעין אלוף אביב כוכבי לגנרל דמפסי סקירה מודיעינית על המתרחש במזרח התיכון ועל התגברות האיומים בחזיתות השונות.

לאחר מכן, גנץ סקר את האתגרים העומדים בפני צה"ל בשנה הקרובה והדגיש את חוסר היציבות בעולם הערבי. בעוד זמן קצר ייצאו השניים לביקור במוזיאון "יד ושם" בירושלים, בו יבקר דמפסי לראשונה ויעבור בו סיור מודרך. בפגישה שערך עם שר הביטחון ברק אמר דמפסי כי הוא "מאוד שמח להיות בישראל", והדגיש כי "יש לנו הרבה מאוד אינטרסים משותפים וכי ביקורו מבטא מחויבות לישראל". שר הביטחון ברק השיב לו כי "אין כאן רגע דל".

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי אמש לאחר ארוחת הערב בין שני הזוגות במסעדה ביפו, יצאו השניים לטיול ביפו העתיקה. שני הרמטכ"לים הצטלמו סמוך לגשר המשאלות ועלו לנקדות התצפיות על חופי תל אביב.

ביקורו של דמפסי מתקיים על רקע התגברות הסנקציות נגד אירן ועל רקע חששה של ארצות הברית מאיום הגרעין האירני. דוברים רשמיים לא מאשרים כי נושא אירן עלה בשיחות אך ברור לכל כי זהו הנושא המרכזי של ביקורו בישראל, וכן נושא שיחתם של השניים בוועידת נאט"ו בבריסל שהתקיימה מוקדם יותר השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת