1,500 פגזים נגנבו מבסיס שיריון בדרום הארץ

ספירת מלאי שגרתית הסתיימה בחקירת מצ"ח: מזה תקופה, נהגו בני מיעוטים לפרוץ לבסיס צה"ל בדרום ולגנוב ממנו בשיטתיות פגזי טנקים. עתה, עולה כי 1,500 פגזים נגנבו. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות המקרה

1,500 פגזים נגנבו מבסיס. ארכיון (חדשות 2)

פרצת אבטחה חמורה בצה"ל: במהלך ספירת מלאי שגרתית של תחמושת שנערכה בבסיס בדרום הארץ, התגלה כי למעלה מ-1,500 פגזי שיריון נגנבו באחרונה מבסיס. הבדיקה, שהעלתה ממצאים חריגים, הביאה את אנשי הבסיס לבצע ספירה נוספת שהעלתה בדיוק את אותם הפרטים.

על פי הערכות של גורמי צבא המכירים את פרטי המקרה, עלה חשד לפיו קבוצה שפועלת לגניבת מתכות באזור פרצו לבסיס במספר הזדמנויות והוציאו את הפגזים - כל זאת מבלי להותיר סימני פריצה במקום. עוד עולה, כי הגנבים אספו מידע על נהלי האבטחה בבסיס, וניצלו עובדה זו כדי להיכנס אליו באין מפריע ולצאת עם השלל.

בעקבות המחדל, עודכנו קצינים בכירים בחיל החימוש ובפיקוד הדרום, שעתה פועלים לשנות את נהלי האבטחה הכושלים בבסיס. במקביל, פתחה המשטרה הצבאית בבדיקה בניסיון לגלות מיהם האחראים למחדלי האבטחה ולגניבות. גורמים בצה"ל העלו את החשש שהפגזים הוברחו לאזור סיני ומשם לארגוני טרור ברצועת עזה. עוד הוסיפו הגורמים כי מדובר בשלל בעל ערך כספי רב.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: בנושא מתנהלת חקירת מצ"ח שבסיומה יועברו ממצאיה לעיון וחוות דעת הפרקליטות הצבאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת