הרמטכ"ל בני גנץ: "אנו נערכים לפעולות בעומק האויב"

במהלך טקס מינוי מפקד הגיס הצפוני, התייחס הרמטכ"ל בני גנץ לאיומים הביטחוניים שעומדים בפני ישראל. "אנו מתמודדים עם איומים ממעגלים רחבים אשר מעדיפים לפגוע בעורף, ולא להתמודד מולנו רק בחזית", הדגיש גנץ והבהיר כי צה"ל נערך בהתאם

טקס מינוי מפקד הגיס הצפוני, היום (דובר צה"ל)

על רקע החשש מתכנית הגרעין האירנית, הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ממשיך לרמוז על היערכות לפעולות צבאיות. במהלך טקס בו השתתף הערב בקריה בתל אביב אמר גנץ: "אנו צריכים להיערך גם לפעולות בעומק".

במהלך טקס מינוי מפקד הגיס הצפוני, שנערך במעמד שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל: "אנו מתמודדים עם איומים ממעגלים רחבים אשר מעדיפים לפגוע בעורף, ולא להתמודד מולנו רק בחזית". גנץ הוסיף כי איומים אלו הם דבר "שמצריך אותנו להיערך גם לפעולות בעומק".

תת אלוף נועם תיבון הועלה בטקס לדרגת אלוף ומונה למפקד הגיס הצפוני. האלוף תיבון מחליף בתפקידו את האלוף ישי בר ששימש כמפקד הגיס בחמשת השנים האחרונות. כמו כן, בטקס מונה אלוף שי אביטל למפקד מפקדת העומק ותת-אלוף אילן הררי למבקר צה"ל.

אובמה: אעשה הכל כדי למנוע מאירן גרעינית

נשיא ארה"ב ברק אובמה ביטל היום את הביקורת של המתמודד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני על התנהלות מדיניות החוץ שלו. בריאיון לשבועון האמריקני "טיים" אומר הנשיא כי טענותיו של רומני בנוגע לחולשת ארה"ב בנושא אירן אינן נכונות וכי בכוונתו לעשות הכל כדי למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני.

כשנשאל לגבי האמירה של רומני לפיה אירן תהיה בעלת יכולות גרעיניות אם אובמה ייבחר לכהונה שנייה, ענה הנשיא כי "הבהרתי עצמי מהיום שרצתי לנשיאות כי אעשה כל צעד שיידרש על מנת למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני", אמר אובמה והוסיף, "האם אני יכול להבטיח שאירן תעבור למדיניות חכמה יותר? לא, לכן אני אמרתי שוב ושוב כי אין אפשרות שאינה עומדת על השולחן בנוגע למניעת נשק גרעיני מאירן".

אובמה הודה כי למרות ההצלחות במדיניות החוץ, לא הכל עבד בהתאם לתכנית. "עדיין יש לפנינו מספר אתגרים אדירים. אם יש משהו שלמדתי בשלוש שנותיי כנשיא זה שלמרות שאני רוצה להוביל את האירועים, הם מתרחשים לבדם, ויש להגיב עליהם. התגובה הזאת יכולה להיות עם תוצאות שהן לא תמיד אופטימליות אבל אני מאמין שהאסטרטגיה של הממשל שלי היא מאוד מוצלחת", דברי הנשיא אובמה.

נתניהו בהולנד: "לא לאירן גרעינית"

אמש שב וקרא ראש הממשלה בנימין נתניהו להחריף הסנקציות על אירן. במהלך ביקורו הרשמי בהולנד, אמר נתניהו כי הרפובליקה האסלאמית ממשיכה חרף הסנקציות לנסות ולהשיג נשק גרעיני, בטענה כי הטכנולוגיה הגרעינית אותה היא מבקשת לפתח היא לצרכי שלום.

"מה שמטריד את ישראל הוא שאיפותיה הגרעיניות של אירן", אמר נתניהו בנאום שנשא הערב בהולנד. "אירן ממשיכה לשאוף באופן קדחתני להשיג נשק גרעיני. היא כל הזמן מכריזה על נכונותה למחוק את ישראל מהמפה. אירן עם נשק גרעיני מהווה איום על ישראל, על האזור ועל העולם. אין לאפשר לאירן לפתח נשק גרעיני - נקודה!". נתניהו זכה לתשואות על דבריו בנושא הגרעין האירני, והצהיר כי גם ההנהגה בהולנד תמימת דעים עם ישראל בעניין הזה.

היום: הרמטכ"ל האמריקני מגיע לביקור

היום הגיע לישראל רמטכ"ל צבא ארצות הברית הגנרל מרטין דמפסי. במהלך ביקורו הוא עורך סבב פגישות עם בכירי מערכת הביטחון בהם שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ. ביקורו של הבכיר האמריקני נועד לתאם מהלכים עתידיים בעניין אירן, וכמובן לגלות כמה שיותר מידע על כוונות ישראל בנוגע לתקיפה אפשרית של מתקני הגרעין.

השבוע דווח בכלי התקשורת האמריקנים כי הפיקוד הבכיר של צבא ארה"ב הורה לאנשיו במזרח התיכון לתגבר את האבטחה בבסיסים, זאת מחשש לנקמה אירנית בעקבות חיסול מדען הגרעין בטהרן בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת