הותר לפרסום: נחשפה מפקדת ג'יהאד שעמדה בקשר עם סוריה

השב"כ התיר לפרסום כי נעצרו 10 פעילי ארגון "הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני" שנאשמים בפעילות טרור. מתוך חקירת הפרשה מתברר כי הפעילים נהגו לקבל מימון מסוריה, ועזרו בתכנון פיגועים וחטיפות

נחשפה חוליית טרור באזור ג'נין. ארכיון (רויטרס)

כוחות שב"כ וצה"ל עצרו בחודשים האחרונים עשרה פעילי ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני באזור ג'נין, כך הותר הערב לפרסום. מחקירת הפרשה עולה כי הפעילים היו מעורבים בהפעלת מפקדה שקיבלה מימון מסוריה ופעלה לתכנון פיגועים וחטיפות.

השב"כ חשף במהלך חקירתם של הנאשמים מפקדה אזורית של ארגון הטרור, אליה נשלחו סכומי כסף גדולים מסוריה שמימנו את פעילותם ורכישת אמצעי לחימה שונים. בנוסף התגלה כי הארגון היה בקשרים עם פעילים מרצועת עזה וקיבל מהם כספים.

מפקדת הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני שנחשפה, עסקה בהכוונה של פעילות צבאית והרכיבה חוליה שתכננה לבצע פיגועים נגד חיילים, פיגועי ירי בהתנחלויות וחטיפת ישראלים. בנוסף מתברר כי חברי החוליה היו מעורבים בהפרות סדר לעבר כוחות צה"ל, וייצרו מטענים וחומרי נפץ.

כתבי אישום הוגשו נגד העצורים

עוד עולה מחקירת השב"כ כי פעילי המפקדה שנחשפה נהגו לגייס לשורותיהם סטודנטים באוניברסיטאות. בחיפושים שנערכו בעקבות חשיפת הפרשה, נתפסו ק"ג אשלגן לייצור מטענים, רובה קלצ'ניקוב, מחסנית, כ-150 כדורי רובה וכ-2,000 שקלים שעלו ככספי טרור.

נגד העצורים הוגשו כתבי אישום בבית המשפט הצבאי בסאלם בחודש דצמבר. הם נאשמים בשורת עבירות חמורות בהן, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, הכנסת כספי אויב לאזור, מגע עם האויב, החזקת אמל"ח וקשירת קשר לסחר בציוד מלחמתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק