חיילים שיאחרו ביום א' - לא ייענשו

סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה הנחה את מפקדי צה"ל שלא להעניש חיילים שייאחרו ביום ראשון הקרוב לבסיסים השונים, זאת בשל ביטול הנסיעות בחינם ברכבת ישראל. בצבא מנסים להיערך לשבוע הבא והם צפויים לשלוח סדרנים לתחנות על מנת למנוע בלבול. חייל: "הנסיעות ברכבת ביום ראשון בבוקר - לא אנושיות"

בצה"ל מבינים, החיילים יאחרו (חדשות 2)

החל מיום ראשון הקרוב, חיילי צה"ל לא יוכלו לנסוע יותר ברכבת בחינם בין השעות 06:00-09:00 בבוקר מתחנות הצפון (עד תחנת "השלום", כולל), זאת כחלק מהמהלך להקטין את העומס בימי א' ברכבת. רכבת ישראל תקצה לחיילים אוטובוסים רבים שיסיעו אותם לבסיסים בדרום.

בתגובה, הורה סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה למפקדים שלא להעניש חיילים שיאחרו ביום ראשון, זאת בשל השינוי הצפוי. ברכבת ישראל ובצה"ל נערכים כעת על מנת למנוע תקלות ביום הראשון לביצוע המהלך והציבו שלטים רבים בתחנות. בנוסף, צוותים של צה"ל יגיעו לתחנות השונות ויכווינו את החיילים להסעות.

קצין בכיר: "לא רוצים שהחיילים יעמדו בנסיעה"

"מזה ארבע שנים שצה"ל ורכבת ישראל נאלצים למצוא פתרון לצפיפות בימי א' בבוקר עוד בימים שדן הראל היה סגן הרמטכ"ל", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם צבאי בכיר. "מטרתנו היא לשפר את מענה ההגעה ולאפשר להם נסיעה נוחה תוך הבטחת מקום נסיעה".

הקצין הבכיר הוסיף כי הוא מודע לכך שיש תלונות אך הדגיש כי "אנו עושים את המהלך למען החיילים ועל מנת שהם יישבו ושהתיקים שלהם יהיו בתא מטען ולא ברכבת כשהם עומדים".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט התייחסו חיילים להחלטה על השינוי. "אני לא מאמינה - גם את הרכבת לוקחים לנו", אמרה חיילת המשרתת בצפון הארץ. חייל אחר הדגיש כי הוא עדיין לא מבין מה ההסדר החדש והוא בטוח יאחר לבסיס. אחרים דווקא הביעו שמחה על ההחלטה כי ציינו כי הם היו נמחצים באופן לא אנושי ברכבות בראשון בבוקר.

"המהלך יוצא לפועל לנוכח הצפיפות בקרונות רכבת ישראל בפתח השבוע, ובעקבות ביקושי השיא החריגים לנסיעות ברכבת", סיפר ראש מטה אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, תא"ל עופר וולף. "מטרת המהלך הינה לשפר את המענה למשרתי צה"ל בהגעה מבתיהם לבסיסים, ולאפשר להם נסיעה נוחה, תוך הבטחת מקום ישיבה".

כל מה שרציתם לדעת על הרכבות לחיילים ביום א'


רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת