שר אירני בגבול הצפון: "ניצבים בשערי פלסטין הכבושה"

ביקור יוצא דופן התרחש אתמול בגבול ישראל-לבנון: שר התרבות האירני מוחמד אל-חוסייני סייר במעוזי חיזבאללה, בשער פאטמה, במארון א-ראס, בבינת ג'בייל, הניח זר על קברו של עימאד מורנייה ואפילו הספיק להיפגש עם נסראללה. "אנחנו עדים להישגים ולניצחונות של חיזבאללה", אמר. צפו בסיור

בכיר אירני - הכי קרוב שאפשר לישראל: שר התרבות האירני מוחמד אל-חוסייני קיים אתמול סיור במשך יום שלם לאורך גבול הצפון, זאת במסגרת הביקור שהוא מקיים בימים אלו בלבנון. בתום הסיור, נועד השר האירני עם חסן נסראללה ושב והביע את תמיכתה של אירן בחיזבאללה.

צוות של רשת הטלוויזיה "אל-מנאר" של חיזבאללה התלווה לפמלייתו של השר האירני במהלך הסיור בדרום. במסגרת זו, ביקר אל-חוסייני במעוזי חיזבאללה לאורך גבול הצפון, כולל שער פאטמה, מארון א-ראס ובינת ג'ביל - זירת הקרבות הקשים ביותר במלחמת לבנון השנייה, וכן בכפר קאנא - בו נהרגו 55 בני אדם בתקיפה של חיל האוויר במהלך המלחמה.

על פי הדיווחים, קיים השר האירני "תפילה לעילוי נשמתם של הרוגי המלחמה", וכן הספיק לערוך סיור במשרדי תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה.

יום קודם לכן הספיק השר האירני לבקר בכפר טיר דבא ולעלות לקברו של רמטכ"ל חיזבאללה, עימאד מורנייה, שחוסל בדמשק בשנת 2008. אל חוסייני אף הניח על הקבר זר פרחים לזכרו של רב המרצחים. "אנחנו רוצים לראות את תרבות ההתנגדות פורחת בדרום", אמר השר האירני ל"אל-מנאר". "אנחנו ניצבים בשערי פלסטין הכבושה ועדים להישגים והניצחונות של ההתנגדות האיסלאמית".

"סוריה ולבנון ניצבות יחד במאבק בישראל ובארצות הברית"

עלי פיאד, חבר פרלמנט מטעם חיזבאללה, התלווה לפמלייתו של השר האירני . "אנחנו ברפובליקה האסלאמית של אירן, הנתונה ללחצים ממדינות האימפריאליזם ממספר סיבות - אחת מהן הוא התמיכה של אירן בחיזבאללה בלבנון", אמר.

בפגישתו של השר האירני עם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, נכחו גם שגריר אירן בביירות והאחראי על אזור הדרום בחיזבאללה, נביל קאווק. "בפגישה בוצעה סקירה של המצב הפוליטי בלבנון ובאזור", דיווח "אל-מנאר". בתום הפגישה אמר חוסייני: "סוריה ולבנון ניצבות יחד במאבק בישראל ובארצות הברית". על המצב בסוריה אמר השר האירני: "סוריה החלה ברפורמות. אנחנו מקווים שהעם הסורי ישתף פעולה עם מפעל הרפורמות".

בשנתיים האחרונות ביקרו מספר בכירים אירניים לאורך גבול הצפון - מה שלא אחת גרם לדריכות בישראל. בראשם היה הנשיא מחמוד אחמדינג'אד, שערך בסוף חודש אוקטובר 2010 ביקור מתוקשר מאוד בביירות ולאורך הגבול. במרס בשנה שעברה ביקר סגן שר החוץ האירני בגבול עם ישראל וסייר באזור שער פאטמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת