עימותים אלימים ופצועים בפינוי מאחז

כוחות גדולים שהגיעו הלילה לפנות את מאחז "יישא ברכה" באזור מצפה יריחו נתקלו בהתנגדות אלימה מצד מאות מתנחלים במקום. מתנחל שעלה על גג מבנה גרם לקריסתו, 3 שוטרים נפצעו קל כתוצאה מקריסת המבנה ופונו לבי"ח. 3 מתנחלים נעצרו. בימין מדווחים: 6 מתנחלים נפצעו, בהם גם פגיעות ראש, כתוצאה מ"אלימות קשה של השוטרים"

שלושה שוטרים נפצעו באורח קל ושלושה מתנחלים נעצרו הלילה במהלך פינוי מבנים בלתי חוקיים באזור יהודה ושומרון.

כוחות גדולים של משטרה ומג"ב הגיעו לפנות בוקר למאחז "יישא ברכה" סמוך למצפה יריחו על מנת לפנותו, אולם מאות מתנחלים הוזעקו למקום והתנגדו לפינוי, כולל באמצעות הצתת צמיגים ויידוי אבנים.

השוטרים עשו שימוש בגז פלפל על מנת לפנות את המתנחלים, אולם במקום התפתחו עימותים אלימים במיוחד, שגרמו גם לפצועים. על גג אחד המבנים עלה מתנחל שסירב להתפנות. כאשר ניסו השוטרים להורידו, התנגד המתנחל וכתוצאה מכך קרס הגג. בעקבות הקריסה נפצעו שלושה שוטרים באורח קל והם פונו לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים.

המתנחלים מצדם טוענים כי 6 מהם נפצעו במהלך הפינוי כתוצאה מ"אלימות קשה שהפעילו השוטרים", בהם 3 עם פגיעות ראש. 3 מתנחלים נעצרו במקום והועברו לחקירת כוחות הביטחון בחשד לתקיפת שוטרים. 

ח"כ בן ארי: "ביבי וברק פועלים באובססיה נגד ההתיישבות"

גורמים בימין מסרו כי במהלך הפינוי נפצע בנו של ברוך מרזל והוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים.

ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי הגיב לפינוי ומאר כי ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק פועלים באוססיה נגד ההתיישבות. "גירוש תינוקות בלילה ופציעת מתיישבים רק מעודד את הצעירים ליזום מעשי תגובה קשים של תג מחיר", אמר בן ארי.

גם פעילת הימין דניאלה וייס התייחסה לפינוי המאחז בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מדוע לפנות? מדוע להרוס ולגרש? כל העימותים האלה זה פשוט שלב שאפשר לדלג עליו", טענה וייס. "ראש הממשלה נתניהו על פי המסלול שפרס קודמו שרון רוצה ללכת לבוחרים שלו ולצאת מאותם אזורים שהאג'נדה המקורית שלו הייתה לפתח אותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת