נתניהו בהולנד: לא לאירן גרעינית

ראש הממשלה ממשיך את ביקורו הרשמי בהולנד, והערב בנאומו התייחס להמשך שאיפותיה של אירן להשיג נשק גרעיני. "אירן גרעינית תהווה איום על ישראל, על האזור ועל העולם", אמר וזכה לתשואות. "היא ממשיכה בשאיפותיה הקדחתניות להשיג נשק גרעיני"

צפו בדברי נתניהו, הערב בהולנד (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב וקורא להחריף הסנקציות על אירן. במהלך ביקורו הרשמי בהולנד, אמר נתניהו כי הרפובליקה האסלאמית ממשיכה חרף הסנקציות לנסות ולהשיג נשק גרעיני, בטענה כי הטכנולוגיה הגרעינית אותה היא מבקשת לפתח היא לצרכי שלום.

"מה שמטריד את ישראל הוא שאיפותיה הגרעיניות של אירן", אמר נתניהו בנאום שנשא הערב בהולנד. "אירן ממשיכה לשאוף באופן קדחתני להשיג נשק גרעיני. היא כל הזמן מכריזה על נכונותה למחוק את ישראל מהמפה. אירן עם נשק גרעיני מהווה איום על ישראל, על האזור ועל העולם. אין לאפשר לאירן לפתח נשק גרעיני - נקודה!". נתניהו זכה לתשואות על דבריו בנושא הגרעין האירני, והצהיר כי גם ההנהגה בהולנד תמימת דעים עם ישראל בעניין הזה.

הערב נועד נתניהו עם סגן ראש ממשלת הולנד מקסים פרהאחן ועם שר החוץ אורי רוזנטל. "הודיתי לשניהם על הקשר הם והאמיץ בין המדינות ועל התמיכה בישראל בזירה הבינלאומית", כתב נתניהו בדף הפייסבוק שלו.

מחר: הרמטכ"ל האמריקני מגיע לביקור

מחר יגיע לישראל רמטכ"ל צבא ארצות הברית הגנרל מרטין דמפסי. הוא יקיים סבב פגישות עם בכירי מערכת הביטחון בהם שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ. ביקורו של הבכיר האמריקני נועד לתאם מהלכים עתידיים בעניין אירן, וכמובן לגלות כמה שיותר מידע על כוונות ישראל בנוגע לתקיפה אפשרית של מתקני הגרעין.

השבוע דווח בכלי התקשורת האמריקנים כי הפיקוד הבכיר של צבא ארה"ב הורה לאנשיו במזרח התיכון לתגבר את האבטחה בבסיסים, זאת מחשש לנקמה אירנית בעקבות חיסול מדען הגרעין בטהרן בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת