חיילים הצילו חיי פלסטיני בן 73 שהגיע לשער הבסיס

בתקופה האחרונה יותר ויותר פלסטינים מגיעים לשערי בסיסים בבקעה במטרה לקבל טיפול רפואי. אתמול זה קרה שוב כשחיילים הצילו את חייו של פלסטיני בן 73, שהגיע עם בעיית לב במצב קשה. "נמשיך לטפל ללא הבדל דת גזע ומין", סיפר לחדשות 2 באינטרנט קצין הרפואה החטיבתי. "הם יודעים שאצלנו הם מקבלים טיפול טוב יותר"

"בא לבסיס לקבל טיפול", ארכיון (חדשות 2)

צבא ההגנה - לחיים: אם חשבתם שחיילי צה"ל מטפלים רק בכוחותינו או בישראלים - תחשבו שנית. אתמול בערב הגיע לשערי בסיס אריה של פיקוד מרכז בבקעה, פלסטיני מבוגר בן 73 במצב קשה עם בעיות חמורות בלב. כתוצאה מהבעיה בלב התפתחה לו גם בצקת ריאות קשה מאוד.

מיד כשהגיע, הזעיק השומר בשער הבסיס את הצוות הרפואי שסר לטפל בו מיידית. "הגענו וראינו אדם שרוע בתוך רכב כשהוא מעורפל הכרה והכנסנו אותו לאמבולנס הצבאי", סיפר לחדשות 2 באינטרנט קצין הרפואה של חטיבת הבקעה והעמקים, סרן חזי שמעיה. "הם יודעים שאצלנו הם מקבלים טיפול רפואי טוב יותר מאשר האמבולנסים שלהם - זה כבר הפך להיות תופעה".

זמן קצר לאחר מכן הצוות הרפואי ייצב את מצבו והעביר אותו לבית החולים "הדסה" בירושלים. "אנחנו לא מסתכלים מי בא אלא מה מצבו", הדגיש סרן שמעיה. "אנחנו נמשיך לטפל בכל העוברים ושבים שזקוקים לטיפול ללא הבדל דת גזע ומין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת