צפו: חטיבת הצנחנים צנחה ביחד אחרי 15 שנה

כבר יותר מ-15 שנה לא צנחה חטיבת הצנחנים יחד - הלילה זה קרה בתרגיל מיוחד של הטסת כוחות מבסיס נבטים והצנחתם אי שם בדרום. לאחר הצניחה הכוחות תרגלו כיבוש של עיר מדומה בצאלים. קצין בצנחנים: "זו היסטוריה, דרוש אומץ רב וגבורה לצנוח בלילה - לתרגיל מסר ברור". כך זה נראה

שייפתח המצנח מעלי: הפעם האחרונה בה כל חיילי ומפקדי חטיבת הצנחנים צנחו ביחד הייתה אי שם בשנת 1997, לפני יותר מ-15 שנה. בצה"ל החליטו לשפר את הכשירות הזו ולהצניח את כל החטיבה ביחד והתכוננו כבר חודשיים וחצי לתרגיל ענק.

הלילה צנחו כלל חיילי ומפקדי החטיבה ממטוסי חיל האוויר שיצאו מבסיס נבטים והצניחו אותם בדרום סמוך לאביבים. "משנת 97 לא נעשה תרגיל חטיבתי במתאר כזה", סיפר מפקד פלוגת החוד של גדוד 202 של הצנחנים. "אנחנו מברכים על זה - זה סוג של היסטוריה, זו יכולת יחודית של החטיבה של צניחה בשטח אויב ויצירת הרתעה".

 

לאחר הצניחה, תרגלו כוחות החטיבה פשיטה על עיר מדומה וכיבושה באזור צאלים. "זה אקט בעל מורכבות גדולה - לא הרבה פעמים יש הזדמנות לחיל האוויר ולחטיבה שלמה לבצע תרגיל בסדר גודל כזה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט קצין בכיר בחטיבת הצנחנים. "דרוש אומץ לב וגבורה כדי לצנוח באמצע הלילה". לסיכום הוסיף כי "לתרגיל מסר ברור - אנחנו מוכנים, ערוכים וכשירים לכל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת