בעקבות ההתרעות: צה"ל אוסר על חיילים לנסוע לבנגקוק

בעקבות ההתרעות על כוונת חיזבאללה לבצע פיגוע נגד מטרות ישראליות בתאילנד, צה"ל אסר על חיילים וקצינים לשהות בבירה. גורמים צבאיים מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בהנחייה גורפת לכל חיילי צה"ל והסבירו כי בצבא מנסים להימנע ממצב בו חיילים ייפגעו בעת שהייתם באזורים אלה, ולכן הוחלט לא לקחת סיכונים מיותרים

לא לוקחים סיכונים (רויטרס)

בנגקוק מחוץ לתחום: אגף המבצעים של צה"ל הוציא היום הנחייה גורפת האוסרת על נסיעת חיילים וקצינים לבנגקוק בירת תאילנד. זאת, לאור אזהרה המטה ללוחמה בטרור ובעקבות מעצרם של מחבלי חיזבאללה שפעלו במדינה בחשד לתכנון פיגוע מיידי נגד מטרות ישראליות.

בימים האחרונים עצרו גורמי ביטחון תאילנדים חשוד, שבחקירתו עלה כי הינו לבנוני המשתייך לארגון חיזבאללה, השותף להכנות לפיגוע בבנגקוק. בעקבות האירועים פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע חמורה לבנגקוק, מחשש לפיגוע כנגד מטיילים ישראלים בטווח הזמן המיידי.

גורמים צבאיים מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בהנחייה גורפת לכל חיילי צה"ל והסבירו כי בצבא מנסים להימנע ממצב בו חיילים ייפגעו בעת שהייתם באזורים אלה, ולכן הוחלט לא לקחת סיכונים מיותרים.

בהוראה שהופצה לככל חיילי צה"ל כתב אל"מ שמוליק קלמי, רמ"ח ההגנה באגף המבצעים, כי "חל איסור מוחלט על שהיית קציני וחיילי צה"ל בבנגקוק, למעט טיסות מעבר וללא יציאה מתחומי שדה התעופה של בנגקוק".

בנוסף, האזהרה מתייחסת גם לביקור קצינים וחיילים בניגריה, זאת "נוכח תסיסה עמוקה ומתמשכת בקרב קהילות מוסלמיות קיצוניות בניגריה ולאור עוינות כלפי המערב וישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת