צפו: כך "ג'ובניקים" נערכים לחטיפות

בצה"ל מנסים למנוע מקרה של חטיפת חייל והחליטו להשיק קורס חדש דווקא לחיילים העורפיים. הקורס היה נהוג רק ללוחמים אבל בצבא הבינו שדווקא ה"ג'ובניקים" הם אלה שיותר חשופים לחטיפות מאשר לוחמים. בקורס יעברו שיעורי קרב מגע, אימוני נשק וידמו חטיפה של ממש. צפו ונסו לא להיבהל

"ג'ובניקים" בפעולה: עקב התעצמות ההתרעות לחטיפות חיילים הוחלט בצה"ל להתחיל להעביר קורס בהגנה עצמית גם לחיילי היחידות העורפיות. הקורס מועבר על ידי מחלקת הכושר הקרבי בוינגייט והחיילים מוכשרים בו להתמודד עם תרחישים קיצוניים שונים.

הקורס הוא בן שבועיים והחיילים עוברים בו שיעורי ידיים-רגליים, אימוני נשק, אימוני חניקה ותפיסות ועוד. בתרגיל המסכם של הקורס החיילים מתרגלים תרחיש בו הם יושבים בטרמפיאדה ואז מגיעים מחבלים שמנסים לחטוף אותם ואת נשקם והם מצדם - מנסים להיחלץ.

עד היום לא היה קורס שהכשיר את חיילי היחידות העורפיות. בצה"ל החליטו לפתוח את הקורס משום שבתקופה האחרונה החלו לזהות אירועים רבים של חטיפות נשק מידי חיילים במרכז הארץ. בצבא הבינו כי דווקא חיילים ביחידות עורפיות שלא נמצאים רוב הזמן בבסיסים חשופים לאיומים רבים של חטיפה יותר מהלוחמים.

פק"ל חטיפות יחולק לחיילי צה"ל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת