יוכפל מענק השחרור לחיילי צה"ל

בשורה טובה לחיילים לקראת שחרור – הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית להכפיל את מענק השחרור. כך למשל, לוחם שקיבל 10 אלף שקלים לערך יקבל 20 אלף שקלים. גם תומכי הלחימה והג'ובניקים ירוויחו. יוזם החוק ח"כ מטלון: "נוסף למימוש חובתנו כלפי האזרחים"

בשורה טובה למשתחררים (דו"צ)

חיילים לקראת שחרור? הרווחתם: הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להכפלת מענק השחרור לחיילים המשתחררים מצה"ל ולבוגרי שירות לאומי. על פי הצעת החוק של חבר כנסת משה (מוץ) מטלון, מענק השחרור של לוחמים ששירתו שלוש שנים ויותר יוכפל לסכום של 20 אלף שקל. בהתאם, יגדלו גם מענקי השחרור של תומכי לחימה ובוגרי שירות לאומי.

עקב המשמעות התקציבית של ההצעה, המהלך צפוי לצאת לפועל באופן הדרגתי לאורך השנים 2016-2012. כך למשל, לוחם שישתחרר בעוד כשנה יקבל תוספת של 2,000 שקלים - משמע 12,000 שקלים. המענק יגדל בכל שנה עד 2016 ב-20%, כך שב-2016 המענק יוכפל לגמרי. "הכפלת המענק מהווה צעד נוסף למימוש חובתנו כלפי האזרחים המשרתים את המדינה והנושאים בנטל", הדגיש ח"כ מטלון. "שינוי זה צפוי לאפשר לצעירים המשתחררים לפתוח את חייהם באופן מאוזן כלכלית ולהקל על הנטל של ההורים, הנדרשים כיום להמשיך לכלכל את ילדיהם גם לאחר שפרחו מן הקן".

מטלון סיכם ואמר כי "מדובר באבן דרך בהליך שינוי סדרי העדיפויות הלאומיים ובתגמול האוכלוסייה היצרנית בארץ". גובה מענק השחרור כיום עומד על כ-9,000 שקלים ללוחם או לוחמת, קרוב ל-8,000 שקלים לתומכי לחימה וקרוב ל-6,500 שקלים לשאר החיילים ולבוגרי שירות לאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק