פק"ל חטיפות יחולק לחיילי צה"ל

החשש בקרב קציני צה"ל מפני חטיפות חיילים התגבר ועל כן הוחלט לחלק לחיילים פק"ל שיסייע למנוע חטיפות. תחילה הוא יחולק לחיילים המשרתים בגזרת פיקוד המרכז, והוא יזהיר אותם מנסיעה בטרמפים ויקרא להם לשמור על ערנות בתחנות ההסעה בלילה. לאחר מכן יחולק לכלל צה"ל. במשטרה הצבאית תגברו החודש את מבצעי חטיפות הדמה

בצה"ל חוששים מחטיפת חייל (דו"צ)

המלחמה בחטיפות חיילים - עוברת לפק"ל: בצה"ל הוחלט לחלק לחיילים המשרתים בגזרת פיקוד המרכז עם דגש על אלה המשרתים באוגדת יהודה ושומרון, פק"ל (פקודת קבע לחייל) שיתדרך חיילים על מנת להימנע מחטיפות.

הפק"ל יחולק בשלב הראשון לחיילים אלה, בטרם יוטמע ויחולק לכלל החיילים בצבא. הפק"ל יימצא ברשותם של החיילים ויכלול הוראות שימושיות ותמציתיות, זאת כמאמץ הצבא למנוע חטיפת חיילים. החיילים יידרשו לשאת את הפק"ל בכל הזמן, יחד עם כל הפק"לים שחויבו להחזיק עד כה. בין היתר הוא יזהיר את החיילים מפני נסיעה בלתי חוקית בטרמפים, ויקרא להם לשמור על ערנות בתחנות ההסעה השונות בעיקר בשעות הלילה.

על פי אגף המבצעים, קיים חשש גדול מפני חטיפות חיילים בתקופה האחרונה. החל מהחודש יתגברו במשטרה הצבאית את תדירות מבצעי חטיפות הדמה ויבצעו אותם אחת לחודש ולא אחת לשלושה חודשים כפי שהיה נהוג בעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק