"בסוף כולנו נעלה לשמים"

גורמים רשמיים ממדינה מוסלמית שלישראל קשרים דיפלומטי איתה העבירו מסרים תקיפים באשר לדאגתם מתכנית הגרעין האירנית. "אין אפשרות להשפיע על אירן באמצעים דיפלומטים", נאמר במפגש שהתקיים עם נציגים דיפלומטיים בניהם גם מנכ"ל משרד החוץ רפי ברק

צרת רבים חצי נחמה? (gettyimages)

חברים לעת צרה: גורמיים רשמיים של מדינה מוסלמית שאיתה ישראל מנהלת מגעים דיפלומטים העבירו מסרים תקיפים באשר לדאגתם מתכנית הגרעין האירנית. "אירן מבזבזת זמן, ובסוף נעלה כולם לשמים", אמרו למנכ"ל משרד החוץ רפי ברק.

בפגישות חשאיות שנערכו לאחרונה באותה מדינה שאת שמה לא ניתן לחשוף, נועדו גורמי ממשל רשמיים עם משלחת דיפלומטים בהם מנכ"ל משרד החוץ רפי ברק, והביעו בפניהם את חששם הרב מפני מצב בו השלטונות בטהרן מצליחים להגיע לנקודת האל-חזור בה הם מחזיקים בנשק גריעיני, כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

הגורמים מאותה מדינה טענו בפני הנציגים הישראלים כי אין אפשרות להשפיע על המשטר בטהרן באמצעים דיפלומטים. על פי הדיווח אירן מקפידה להבהיר למדינות האזור כי "או שיעמדו לצידה או שכולנו נעלה לשמים".

על פי הערכות הגורמים מאותה מדינה מוסלמית עלומה, אירן פועלת במטרה להשהות זמן. לברק נאמר כי אירן מנצלת את מערכת הבחירות המתנהלת בימים אלו בארה"ב, כמו גם חוסר היציבות המפתיע ברוסיה המונע ממדינות העולם לצאת בצורה תקיפה יותר נגד הרפובליקה האסלאמית הסוררת.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת