נדחה התרגיל עם ארה"ב: "מחשש להסלמה עם אירן"

בשבועות הקרובים תכננו ישראל וארה"ב לקיים את התרגיל הצבאי המשותף הגדול שערכו אי פעם. אך היום הודיע משרד הביטחון: התרגיל נדחה, כנראה לקיץ. גורם ביטחוני לחדשות 2: לא רוצים להסלים את המצב מול אירן וליצור מתיחות באזור

מה גרם לדחיית התרגיל הצבאי המשותף של ישראל וארצות הברית? בעוד מספר שבועות אמורים היו שני הצבאות לקיים תרגיל חסר תקדים בהיקפו - אך היום הודיע משרד הביטחון כי הוא נדחה. ההחלטה התקבלה לאחר שיחות שקיימו בכירים במשרד הביטחון עם הפנטגון.

גורמי ביטחון אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי האמריקנים ביקשו שלא ליצור מתיחות ואפילו להסלים את המצב הרגיש שנוצר באזור, זאת על רקע הדיווחים בתקשורת הזרה על היערכות מצדן של ישראל וארצות הברית לתקוף באירן. בשלב זה, אומרים הגורמים לחדשות 2 באינטרנט, הוחלט לדחות את התרגיל לקיץ.

"כשתתקבל החלטה נודיע"

באופן רשמי נמסר ממשרד הביטחון כי "הנושא מצוי בשיח בין ישראל לארצות הברית. כשתתקבל החלטה נודיע". עוד נודע כי התרגיל לא בוטל משיקולים תקציביים.

בישראל ובארצות הברית כינו את התרגיל בשבועות האחרונים כ"תרגיל המשותף הגדול ביותר שערכו המדינות אי פעם". במסגרת התרגיל, תוכנן ניסוי בירי טילים חדישים וגם שימוש במערכות הגנה מפני טילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת